Samsung UFS İle MicroSD Kartları Beraber Kullanma İmkanı Sunuyor

Samsung UFS İle MicroSD Kartları Beraber Kullanma İmkanı Sunuyor Samsung UFS İle MicroSD Kartları Beraber Kullanma İmkanı Sunuyor samsung galaxy s7 edge microsd card

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden olan Samsung yeni teknolojisi ile kullanıcılarını mutlu etmeye hazırlanıyor. Depolama alanında imkanları genişletmeyi amaçlayan şirketin son ürünü yüksek hız vaat eden UFS kartlar oldu. Elbette bu durum kafalarda bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Özellikle microSD kart kullanıcılarının bundan sonra ne yapacağı merak edilenler arasında yer aldı. Konuyla ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.
Samsung‘un UFS kart teknolojisinin amacı kişilere SSD depolama imkanını sunmak diyebiliriz. Yani UFS tabanlı hafıza kartları sayesinde 530MB/ sn okuma ile 170 MB/sn yazma hızına kavuşmak mümkün olacak. Böylelikle klasik microSD kart deneyiminin üzerine çıkılacak.

samsung Samsung UFS İle MicroSD Kartları Beraber Kullanma İmkanı Sunuyor Samsung UFS İle MicroSD Kartları Beraber Kullanma İmkanı Sunuyor samsungGüney Koreli teknoloji şirketi geliştirdiği ürün sayesinde önemli bir sorunu çözmüş oldu. Yakın zamanda çoğu firmanın akıllı telefonlar için UFS kartları tercih etmesi, elde bulunan microSD kartlar için sorun teşkil etmişti. Dosyaları aktarma işlemi ve daha sonrasında kartların geçerliliğinin yok olması gibi nedenler yüzünden kullanıcılar zor durumda kalacaktı. Samsung konuyla ilgili farklı bir proje üzerinde çalışmayı denedi ve ortaya güzel bir sonuç çıktı. Söz konusu teknoloji sayesinde hem UFS kartlar hem de microSD kartlar tek bir telefon üzerinde kullanılabilecek. Bunun için özel olarak hafıza kartı yuvası geliştirildi. Yani kullanıcılar tercihleri doğrultusunda istedikleri kart ile işlemlerini gerçekleştirebilecekler.[ads1]

Yüksek hızlı UFS kartlar akıllı telefon sahipleri için geniş imkanlar sunuyor ve bu yönleriyle microSD kartların önüne geçiyor. Fakat uzun zamandır kullanılan microSD kartların da birden çöpe gitmesi imkansız olduğundan Samsung‘un böyle bir çözüme gittiği düşünülüyor. Şirket yakın zamanda Galaxy Note 7‘nin tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Gelen haberlerde doğal olarak yeni hafıza kartı yuvalarının Galaxy Note 7 ile beraber piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

[adsx]