Samsung İle Apple’ın Yeni Anlaşması!

Samsung İle Apple'ın Yeni Anlaşması! Samsung İle Apple’ın Yeni Anlaşması! samsung galaxy s7 edge

Samsung, OLED ekran üretiminde lider konumda olmayı istiyor zira gelen haberler de bunu gösteriyor. Bir süre önce gündemde yer alan iPhone OLED ekran kullanacak iddiaları da gün geçtikçe güçleniyor.
Samsung ürettiği telefon modelleriyle akıllı telefon piyasasında güçlü bir imaj oluşturdu. Galaxy serisiyle kullanıcıların beğenisini kazanan şirket aynı zamanda telefonlarda tercih ettiği OLED tabanlı ekranlar ile de dikkat çekiyor. Bilindiği gibi OLED ekranlar özellikle yüksek parlaklık değerleri sunması ve düşük güç tüketimiyle öne çıkıyor. Bunlara birde siyah rengin baskın bir şekilde gösterilmesi eklenince Samsung‘un neden bu alanda yatırım yapmak istediğini anlayabiliyoruz.

esnek-ekranli-akilli-telefonlar-geliyor-1024x576 Samsung İle Apple'ın Yeni Anlaşması! Samsung İle Apple’ın Yeni Anlaşması! esnek ekranli akilli telefonlar geliyor 1024x576 1024x576

Samsung İle Apple’ın Yeni Anlaşması!

Elbette bu alanda tercihini OLED tabanlı ekrandan yana kullanan tek firma Samsung değil. Diğer üreticilerde yavaş yavaş bu teknolojiyi kullanmaya başladılar. Aralarında en popüler olanı ise haliyle Apple oldu. Bir süredir ekran değişimi konusunda projeleri olduğu söylenen Apple’ın yeni iPhone modellerinde nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Samsung‘un OLED ekran için yapmayı düşündüğü yatırımlar sonucunda Apple‘ın çok fazla beklemeyeceği söylenirken değişimi de başlatması bekleniyor. Tahminler ise gelecek yıldan itibaren iPhone‘larda OLED ekranın kullanılacağı yönünde.

f4db8d07266cc636fab0a1d185e6705c Samsung İle Apple'ın Yeni Anlaşması! Samsung İle Apple’ın Yeni Anlaşması! f4db8d07266cc636fab0a1d185e6705c

Samsung İle Apple’ın Yeni Anlaşması!

Samsung yaptığı yatırımlar ile geleceğe yönelik planlarını genişletiyor. Yıllık 300 milyon OLED panel ürettiği göz önüne alınırsa bu anlamda piyasanın nabzını tuttuğunu söylemek yanlış olmaz. Gündeme gelen iddialar ise şirketin OLED paneller için tam 6.8 milyar dolarlık bir yatırım planladığını gösteriyor. Böylelikle Samsung yıllık üretimini %50 oranında artırarak büyük bir başarı sağlayacak.

Apple ve Samsung arasındaki anlaşma sonucunda Samsung‘un 100 milyon 5.5 inç büyüklüğünde OLED panel üretip teslim edeceği söyleniyor. Her ne kadar bu alanda başka şirketlerin adı geçse de Samsung bir adım önde olmaya devam edecek.