Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Mobil 30 Mayıs 2017
1087 Okundu

Samsung firmasının son amiral gemisi olan Galaxy S8 kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Ancak tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi S8 ve S8+ telefonları da bazı sorunlar göstermeye başladı. Kullanıcıların Galaxy S8 kırmızı ekran sorunu karşısında firma tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklama ile sorunun kaynağı olarak AMOLED ekranlar gösterildi. AMOLED ekranların renkleri olması gerekenden farklı gösterdiğini belirten firma sorunun çözümü için bir güncelleme yayınladı.

Galaxy S8 Kırmızı Ekran Çözümü

Firma bu sorun için bir güncelleme yayınlasa da henüz güncellemeyi yüklemeyen yada yükledikten sonra aynı sorunu yaşamaya devam edenler için bir çözüm yolu bulunuyor. İşte kırmızı ekran sorunu için çözüm yolu;

  • Akıllı telefonunuzun ayarlar bölümünden ekran kısmına girin,
  • Karşınıza çıkan sayfada ekran modunu seçerek sonrasında renk dengesi menüsüne gelin,
  • Burada istediğini rengin tonunu ayarlamanızı sağlayacak 3 tane kaydırma aracı göreceksiniz.
  • Buradan sizin gözünüze hoş görünen tonu yakalamak için bu 3 kaydırıcı ile oynayın. Genellikle kırmızı tonunu azaltmak ve hafif derecede yeşil ve maviyi artırmak yeterli oluyor.
  • Ayarlamayı yaptıktan sonra çıkın ve sonrasında ekran bölmesinden mavi ışık filtresi kısmını da kontrol etmenizde fayda bulunuyor. Samsung’un bu yeni teknolojisi bazen görüntüde bozulmaya neden olabiliyor.

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Samsung Mavi Işık Filtresi

Samsung Galaxy S8 ve S8+ cihazlarında bulunan bu mavi ışık filtresi iPhone cihazlarında bulunan gece vardiyası ile aynı işlevi görüyor. Aslında kırmızı ekran sorununun ilk kaynağı bu mavi ışık filtresi oluyor. Gözleri yormamak için daha sıcak renk tonu sağlayan bu teknoloji uzun süreli kullanımlarda gözlerde yorulma süresini geciktiriyor. Üstelik yüksek ışık salınımına engel olarak gözlerin zarar görmesini engelliyor.

Bilgisayar ve akıllı telefonlarda salınan mavi ışığın gözlerde miyopi riski artışına neden oluyor. Özellikle dijital ekranlar UV ve mavi ışık salınımı en yüksek olan ortamları yaratıyor. Gözlerin bu problem karşısında zarar görmemesi için teknolojik cihazlarda üretilen mavi ışık filtresi ve gece vardiyası gibi uygulamaların yanı sıra yapılacaklar bulunuyor. Bilgisayar ve akıllı telefon kullanımı sırasında her 20 dakikada en az 1 kez olmak suretiyle 5 metre yada daha uzak bir noktaya 10 saniye süre ile bakılması gerekir.

Yazar Hakkında

Ziraat Mühendisi, Photoshop Uzmanı, Yazılım ve Teknoloji Hayranı

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...