Samsung Galaxy S7 İçin İlginç Karar!

Samsung Galaxy S7 İçin İlginç Karar! Samsung Galaxy S7 İçin İlginç Karar! Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge ne podderzhivayut Qualcomm QuickCharge 3
Samsung-Galaxy-S7-Edge-vs.-Galaxy-S6-Edge Samsung Galaxy S7 İçin İlginç Karar! Samsung Galaxy S7 İçin İlginç Karar! Samsung Galaxy S7 Edge vs

Samsung Galaxy S7 İçin İlginç Karar!

İlgiyle piyasaya sürüleceği gün beklenen Galaxy S7 satış konusunda hedeflediği performansı elde etti ancak gelecek için planların bir miktar değiştirildiği söyleniyor.
Samsung Galaxy S7 cephesiyle ilgili yeni gelişmeler var. Şubat ayında kullanıcılara duyurulan ve kısa bir süre sonra dünya çapında satışa sunulan Galaxy S7 ilk satışları ile şirketi oldukça memnun etti. Fakat Samsung bundan sonraki süreçte daha temkinli davranmak istediğinden olacak satış konusundaki hedefini düşürme kararı aldı.
Galaxy S7, Samsung’un amiral gemisi telefonu oldu ve kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Telefonun özellikleri arasında suya dayanıklı kasa dikkat çekiyor. Bununla beraber hafıza kartı girişinde yapılan değişiklikler, güçlü donanım ve kamera çıkıntısının olmaması gibi oluşturulan farklarda satışlara yansımış görünüyor. Haziran ayı rakamları 25 milyon sınırına ulaşıldığını haber veriyor.

Şirket başarılı telefon modeli için belirlediği hedeflere ilk iki çeyrekte ulaşınca üçüncü çeyrek içinde oldukça iyimserdi ve temmuz ile eylül arasındaki satışlar 28-30 milyon diye düşünülmüştü. Elbette piyasadaki dengeler sürekli olarak değişiyor. Buna bağlı olarak da kaynaklardan edinilen bilgiler Güney Kore merkezli teknoloji şirketinin Galaxy S7 ile ilgili satış hedefini en az %10 düşürdüğünü gösteriyor. Alınan kararın Galaxy S7 Edge modelini kapsayıp kapsamadığı ise henüz bilinmiyor.
[ads1]

Akıllı telefon dünyası her geçen yeniliklere şahit olmaya devam ediyor. Özellikle orta segment telefon modelleri kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Bunun nedenlerinden birisi de uygun fiyatlarda satılıyor olmaları. Ayrıca son zamanlarda firmalar tarafından duyurulan yeni üst seviye akıllı telefon modelleri de Samsung‘un satış hedefini düşürmesinde etkili oldu.
Orta ve üst seviye segment telefonlar arasındaki farkların gittikçe kapanıyor oluşu şirketler açısından da değişiklikleri beraberinde getiriyor. İlerleyen zamanlarda bu konuda yaşanacak gelişmelerin ilgiyle takip edileceğine eminiz.
Şirketle ilgili son olarak Galaxy Note 7‘nin ağustos ayında piyasaya sürüleceğine dair iddialar bulunduğunu söyleyebiliriz. [adsx]