Samsung, Galaxy Note 7’lerin İade Edilmesini İstedi!

samsung, galaxy note 7'lerin İade edilmesini İstedi! Samsung, Galaxy Note 7’lerin İade Edilmesini İstedi! 3731102 CkBMFQvW0AA1xcw

Samsung merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Galaxy serisi Note 7‘yi yakın bir tarihte duyurmuş ve satışları başlatmıştı. Ancak gelen haberler telefonla ilgili bir şeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcıları uyardı, telefonu kullanmamalarını istedi.

Aslında yapılan açıklama çokta sürpriz olmadı çünkü zaten bundan önceki süreçte Galaxy Note 7 ile ilgili bir takım sorunlar ortaya çıkmıştı. Gelen şikayetler üzerine şirketin aldığı karar telefonları yenisiyle değiştirmek olmuştu. Peki, uzun zamandır beklenen akıllı telefon neden bu şekilde anılır oldu? Samsung’un gelecekteki planı ne olacak?

Akıllarda oluşan birçok soru işareti mevcut. Akıllı telefon piyasasının önde gelen isimlerinden olan Samsung, Galaxy serisi ile sevilmiş ve başarılı sonuçlar elde etmişti. Ancak son zamanlarda gelen yorumlar şirketin ardı ardına sorunlarla karşılaşmasına neden oldu. Öncelikle şarj edilirken gerçekleşen yanma, patlama gibi durumlar nedeniyle Note 7 telefonları değiştirme kararı alan Güney Kore merkezli Samsung firması, yaptığı yeni uyarı ile telefonunda sorun olmayanlarında Note 7’yi kullanmamalarını istedi. Bu da mevcut durumun ciddiyetini açıkça ortaya koymuş oldu.

CmUHtT5XgAA9qRu samsung, galaxy note 7'lerin İade edilmesini İstedi! Samsung, Galaxy Note 7’lerin İade Edilmesini İstedi! CmUHtT5XgAA9qRu 1024x654

Kullanıcılar tarafından satın alınmış olan Galaxy Note 7 için yapılan plan ise öncelikle güvenlik açısından telefonların kullanılmaması ve iade edilmesi olacak. Şirketin bu konuda net bir kararı bulunuyor. Daha sonrasında ise oluşturulan değişim programı kapsamında iade edilen telefonların yerine yenisi sahiplerine teslim edilecek.

Samsung’un yetkili kişilerinden gelen açıklamalar son derece önemli ve dikkate alınması gerekiyor. Zira telefonların şarj esnasında patlaması ya da yanması sağlığı tehlikeye atarak ciddi hasarlara neden olabilir. Bu yüzden Galaxy Note 7’yi kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmayanların dahi telefonu iade etmeleri en doğru seçenek. Ülkemizde geri verilen telefonların yenileri ise Ekim ayında sahiplerine ulaştırılacak.