Samsung Galaxy S8 İçin Hazırlanıyor!

Samsung Galaxy S8 İçin Hazırlanıyor! Samsung Galaxy S8 İçin Hazırlanıyor! maxresdefault 9

Samsung Galaxy S8 için hazırlıklara başladı. Gelen haberler şirketin ekran tasarımında farklı bir şeyler üzerinde durduğunu gösteriyor.

Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung 2017’deki planlarını gerçekleştirmek için adımlarını hızlandırdı. Galaxy S8 modeline yönelik hazırlıklarını devam ettiren Samsung’un ekran konusunda yeni bir tasarıma şans vereceği söyleniyor.

Bilindiği gibi Note 7 krizi şirketi bir hayli zorlamıştı. Piyasaya sürülen telefonlar için yapılan şikayetler sonucu toplatılma kararı alınmış ve Samsung yüklü miktarda zarara uğramıştı. Dolayısıyla yeni çıkacak bir telefon ile kendisini toparlamayı amaçlayan şirketin Galaxy S8 için son derece azimle çalıştığını söylemek mümkün.

Çinli üreticiler yeni modeller ile piyasada yerini alırken ve Apple’da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lar ile gündemdeyken Samsung’un acilen bir adım atım atması gerekiyordu. OLED ekran teknolojisi konusunda öncü olan şirketin bu anlamda da bir hamle yapması bekleniyor.

samsung-note-markasindan-vazgecmeiecegini-note-8-ile-resmen-dogruladi Samsung Galaxy S8 İçin Hazırlanıyor! Samsung Galaxy S8 İçin Hazırlanıyor! samsung note markasindan vazgecmeiecegini note 8 ile resmen dogruladi e1481467579273

Galaxy S8 için tarih Mart ayı olarak düşünülse de yapılan yorumlar Nisan ayına ertelenebileceği yönünde. Note 7 ile başlayan zorlu sürecin Samsung’un bu kararı almasına neden olmuş olabileceği de konuşulanlar arasında.

Analistlerin yeni modele ilişkin yorumları ise “Telefonların güvenliği herhangi bir donanım yeniliğinden daha önemli. Güvenli olduklarının doğrulanması içinde zamana ihtiyaç var” şeklinde oldu.

Samsung özellikle OLED ekranları ile biliniyor. Hatta bu konuda öncü şirketler arasında yer alıyor. Son zamanlarda bu konuya ilgi gösteren bir diğer şirket ise Apple’dı. Hatta şirketin yakın zamanda OLED ekrana sahip bir iPhone üreteceği bile söyleniyor.[ads2]

Eylül ayı ile beraber Samsung cephesinden yapılan açıklamada Note 7’lerin geri çağrılmasının etkisi sonucunda yüzde 17’lik bir düşüşün yaşandığı bildirilmişti. Bu durumu tersine çevirmek isteyen şirketin Galaxy S8 ile geri dönüş yapacağı tarih merakla bekleniyor.

 

Kaynak:Bloomberg LP