Samsung Galaxy S8 ‘Bluetooth 5.0’ İle Gelebilir!

Samsung Galaxy S8 'Bluetooth 5.0' İle Gelebilir! Samsung Galaxy S8 ‘Bluetooth 5.0’ İle Gelebilir! samsung galaxy j3 2016 opisanie 1

Yeni bluetooth standardı geçtiğimiz günlerde açıklandı ve hangi cihazlarda görüleceği şimdiden merak edilmeye başlandı. Bluetooth Special Interest Group (SIG) tarafından açıklanan Bluetooth 5.0 önümüzdeki yıl hangi akıllı telefonlarda yer alacak?

Kablo bağlantısı olmadan kısa mesafe radyo frekansı aracılığıyla elde edilen teknolojiye verilen ad  olan Bluetooth uzun yıllardır kullanıcıların sahip olduğu akıllı telefonlarda bulunuyor. Zaman içerisinde gelişen telefon modellerine ayak uyduran teknoloji son olarak Bluetooth 5.0 olarak karşımıza çıktı. Bu yeni standardın görüleceği ilk telefonun Galaxy S8 olabileceği yönünde yorumlar yapılıyor.

Sabah.com.tr sitesinde yer alan habere göre Güney Kore merkezli teknoloji şirketi ve telefon üreticisi Samsung yeni cihaz geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Note 7’nin ardından güzel bir modelle piyasaya geri dönmek isteyen şirket amiral gemisini önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtabilir. Vakit yaklaştıkça telefon hakkındaki iddialara da yenileri ekleniyor. Şirketin Bluetooth konusunda yenilik yapacağı ve Galaxy S8’de Bluetooth 5.0 kullanacağı söyleniyor.

samsung-galaxy-a8-2 Samsung Galaxy S8 'Bluetooth 5.0' İle Gelebilir! Samsung Galaxy S8 ‘Bluetooth 5.0’ İle Gelebilir! samsung galaxy a8 2

Halihazırda bulunan 4.2 bluetooth teknolojisine göre yeni standart menzil konusunda dört kat üstün olmasıyla dikkat çekiyor. Verileri aktarım hızında da yine 2 kat hızlı olduğu görülüyor. Bu da yeni Bluetooth 5.0 teknolojisinin merak edilmesini sağlıyor diyebiliriz.[ads2]

Teknoloji dünyasında modeller sürekli değişiyor, yeni alanlarda yeni ürünler piyasaya sürülüyor. Bunlar arasında giyilebilir teknoloji ürünlerinden yapay zekaya kadar çok çeşitli konular mevcut. özellikle giyilebilir teknolojide yeni bluetooth teknolojisinin yer alması bekleniyor. Mobil cihazlarda zaman içerisinde yaygınlaşacağı düşünülürken akıllı telefon alanında ilk adımı Samsung cephesinin atacağı, Galaxy S8’de Bluetooth 5.0’a yer ver vereceği konuşuluyor.

MWC 2017’ye az bir süre kalmışken tanıtılacak cihazların çoğunda Bluetooth 5.0’ın olması bekleniyor. Ayrıca 2017 yılındaki ürünlerde de tercih edilecek gibi duruyor. Samsung’un ardından geliştirdikleri akıllı telefonlara yeni bluetooth standardını ekleyecek firmalar ise şimdiden merak konusu.

(Görseller temsilidir.)