OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! oneplus 3 main

Akıllı telefon pazarına yakında eklenmesi beklenen OnePlus’ın amiral gemisi OnePlus 3 için yeni bilgiler ortaya çıktı. Merak edilen telefonun özelliklerine dair detaylar haberimizde.

Rakiplerine karşı kendi amiral gemisi telefonlarını tanıtmanın planlarını yapan OnePlus firmasının yeni modeli ile ilgili teknik özellikler ve tarih bilgileri nihayet geldi.

OnePlus 3 modelinin Çin Belgelendirme Kurulu TENAA tarafından onaylanmasının ardından sızıntılar ardı ardına geldi ve görüntüler paylaşıldı. Daha öncede bu durumla karşı karşıya kalan şirketin yeni telefonu OnePlus 2’ye olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Farklılık olarak ön kameranın konumu ve parmak izi sensörüne ait home butonunun yuvarlak yapısı gösterilebilir.

Ön taraftaki benzerliklerin ardından arka kısımda da aynı durum karşımıza çıkıyor. OnePlus 3 tamamen metal kasaya sahip olacak ve kamera sensörü eskiye nazaran daha belirgin olacak. Bununla beraber kameranın tek LED flaşının bulunduğunu da belirtelim.

OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! take back control img

OnePlus 3 İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

Şirketin yeni telefonunun tanıtım tarihinin 14 Haziran olacağı artık kesinleşti.

OnePlus 3’e ait diğer özellikleri ise şu şekilde:

Telefonun ekran boyutu 5.5 inç ve Full HD çözünürlüğe sahip olacak. AMOLED tabanlı bir panel kullanılması da ihtimaller dahilinde.

İşlemci olarak beklenildiği gibi Snapdragon 820 kullanılacak ve OnePlus 3’te 4GB RAM ile 64GB dahili depolama bulunacak.

[ads1]Telefonun kasasının 7.3 mm kalınlığında ve 160 gram ağırlığında olması beklenirken 16 megapiksel ön kamera ve 8 megapiksel arka kamerada OnePlus 3’te yerini alacak. Pil kapasitesi 3.000 mAh olacak ve işletim sisteminde Android 6.0.1 kullanılacak.

Şirketin bir önceki telefon modeli olan OnePlus 2, 5 megapisel ön kamerası ve 16 megapiksel arka kamerası ile dikkat çekmişti. 5.5 inçlik ekrana sahip olan telefonda 3GB RAM ve 64GB dahili bellek kullanılmıştı.

OnePlus 3‘ün özellikleri ile akıllı telefon kullanıcılardan nasıl tepki alacağını ise tanıtım tarihinden sonra görebileceğiz.