Nokia 8 ortaya çıktı!

nokia 8 ortaya çıktı! Nokia 8 ortaya çıktı! nokia 8

Nokia 8 ortaya çıktı!

Akıllı telefon pazarından uzun zaman önce kopan Nokia kısa süre süre önce tekrar pazara giriş yapmıştı. Art arda gelen Nokia telefon modelleri duyumları Nokia’yı ve piyasayı hareketlendirdi. Nokia 8’in kısa süre sonra raflarda olacağı açıklandı. Nokia 8 akıllı telefonuna ait ön siparişli satış sayfası ortaya çıktı. Ayrıca Nokia 8’e ait teknik özellikler de gelmeye başladı.

İşte Nokia 8 Akıllı Telefon Özellikleri

Uzun zaman akıllı telefon pazarından uzak kalan Nokia, buna daha fazla dayanamayarak geri dönüş hazırlıklarına başladı ve gelen duyumlarla birlikte piyasaya süreceği telefonlara ait teknik özellikler gelmeye başladı. İlk olarak piyasaya damga vurması beklenen Nokia 8’in sızıntısı ve teknik özellikleri geldi. Nokia 8 Snapdragon 835 işlemcisi ile dikkat çekiyor. Keza bu işlemci firmanın en son çıkardığı işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Nokia 8, 5.7 inçlik Super AMOLED ekran bulunuyor. Yine ekran 2560×1440 çözünürlüğe sahip. İlk söylentilerde Nokia 8’de kavisli ekran olacağı söylense de son bilgilere göre düz ekran ile gelmesi bekleniyor. [ads2]

Nokia 8’in kamera sistemine bakacak olursak, 24 megapiksel arka kamera beklentileri karşılayacak gibi duruyor. Bu akıllı telefonun ön kısmında ise 12 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera bulunuyor. Ayrıca kameralarda OIS ve Super EIS desteği olması bekleniyor. Nokia 8 iki farklı depolama alanı ile karşımızda. 64 gb ve 128 gblık iki farklı depolama alanına sahip modeli olması bekleniyor. Ayrıca Nokia 8 256 gb depolama alanına deste sunabilecek.

Nokia 8’in, daha önceki Nokia modellerinin aksine Windows Phone işletim sistemi ile gelmesi beklenmiyor. Nokia 8, Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacağı belirtiliyor.

İşte Nokia 8 Satış Fiyatı

Nokia 8’in çıkış tarihi henüz açıklanmasa da satış fiyatı belli. Çin satış fiyatı 3188 Yuan olarak açıklanan telefonun yurt dışı satış fiyatı 463 dolar olarak belirlendi.