Nokia İmzalı Yeni Nesil Akıllı Telefonlar Yolda!

Nokia İmzalı Yeni Nesil Akıllı Telefonlar Yolda! indir 2

Akıllı telefon piyasasında bir dönem fırtınalar estiren Nokia geri dönüyor. 2017 yılı ile beraber yeni nesle uygun modelleriyle dönüş yapmayı planlayan şirketin HMD Global ve Foxconn ile işbirliği yapacağı doğrulandı.

Samsung, Apple derken son zamanlarda sürekli Galaxy ve iPhone modelleri üzerine haberler okur olduk. 2017 yılı beraber piyasanın daha da hareketleneceğini ise Nokia’nın geri dönüş planıyla anlıyoruz. Finlandiya merkezli firmanın akıllı telefon üreteceği kesin olarak açıklandı. Nokia’nın yaptığı sunumda verilen bilgiler arasında 2017 yılı için çıkarılacak akıllı telefon modelleri de yer aldı.

Bir süredir sessizliği koruyan Nokia yatırımcılar için yapılan sunumda önümüzdeki seneye ait planlarını açıkladı ve akıllı telefonların çıkacağını resmen kabul etti.

nokia-shop  Nokia İmzalı Yeni Nesil Akıllı Telefonlar Yolda! Nokia Shop

Nokia’nın yeni nesil akıllı telefonlarını kim üretecek?

Kısa süre içinde üretimine başlanacak olan Nokia telefonlar için Finlandiya merkezli HMD Global ve Tayvan’da üretim yapan Foxconn ile anlaşıldı. Bu da Nokia’nın tesisleri yerine başka yerlerden telefonların geleceğini gösteriyor.

HMD Global ile yapılan işbirliğinde akıllı telefonların aksesuarları ve pazarlama-satış sürecine ilişkin projeler gerçekleştirilecek. Foxconn’da Ar-Ge sürecinde yardımcı olurken aynı zamanda üretimi sağlayacak. Tüm bunların dışında telefonların reklam ihtiyacı ise İngiltere merkezli şirket Mother tarafından giderilecek.

Çıkardığı telefonlar ile herkesin ilgisini çeken Nokia piyasaya geri dönüşünü yeni nesil akıllı telefonlarla yapacak. Cihazlarda yer alması beklenen özelliklerden bir tanesi Android 7.0 Nougat olurken işlemci bölümünde Snapdragon’un olacağı konuşuluyor. 1080p ekran ile 3 GB RAM ise tahmin edilen diğer detaylar arasında. Telefonlar 2017 yılında satışa çıkarılacak.

Şimdili yapılan bir sunumda telefonlar ile bilgi veren şirketin önümüzdeki aylarda daha detaylı açıklamalar yapması bekleniyor. Özellikle 2017 Şubat ayında gerçekleşecek Mobile World Congress’te boy gösterecek olan Nokia yeni nesil akıllı telefonlarını resmen tanıtabilir.