Bilgisayar USB’yi Görmüyor!

404 Hatası ve Çözüm Yolları

Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Nokia Amiral Gemisi Ne Zaman Çıkıyor?

Mobil 9 Aralık, 13:51'de eklendi

Finlandiya merkezli Telekomünikasyon şirketi Nokia’nın geri dönüşü nasıl olacak? Şirket telefon modelleri konusunda ne gibi yenilikler ile karşımıza çıkacak?

Son zamanlarda o kadar çok akıllı telefon modeli raflarda yerini aldı ki bazen kullanıcılar açısından seçim yapabilmek zorlaşıyor. Haliyle bu durumda rekabet piyasası da giderek güçleniyor. Samsung, LG, Huawei, Xiaomi ve Apple gibi ünlü isimler ürün yelpazelerini her yıl genişletmeye devam ediyor. Bir süredir sessiz kalan Nokia ise hareketlenmeye karar vermiş olacak ki birden fazla model ile piyasada yerini almaya hazırlanıyor.

Bir dönemin en çok konuşulan isimlerindendi Nokia. Geliştirdiği cihazlar ile dikkat çeken şirket bir süredir sessizliğini koruyordu. Ancak gelen haberler iyi bir geri dönüş yapmak için hazırlıkların sürdürüldüğünü gösteriyor.

nokia-shop Nokia Amiral Gemisi Ne Zaman Çıkıyor?

Çok uluslu bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon şirketi olarak varlığını sürdüren Nokia kendi bünyesinde geliştireceği telefonları satışa çıkarmayı planlıyor. 2017 yılını hedef alan şirket çalışmalarını bu yönde devam ettiriyor.

Hem geniş ürün portföyü hem de geniş fiyat aralığı üzerinde durduğu söylenen Nokia’nın bu sebeple birden fazla cihazla kullanıcıların karşısına çıkabileceği iddia edildi. Nokia’nın Android işletim sistemi ile çalışan bir cihaz üretimini gerçekleştireceği ise uzun zamandır konuşuluyordu.

Gelen bilgiler yalnızca bunlardan ibaret değil. Aynı zamanda Nokia amiral gemisinde ne gibi özelliklerin olacağına dair tahminlerde yapılıyor. Örneğin 5.2 ya da 5.5 inçlik ekrana sahip olabileceği, 2K çözünürlük sunacağı, Snapdragon 820 işlemciyle çalışacağı gibi detaylar üzerinde duruluyor.

Nokia 2017 yılında çıkarmayı planladığı yeni nesil akıllı telefonlar için HMD Global ve Foxconn ile işbirliği yapıyor. Bu bilgi resmen onaylanmış durumda. Cihazın ne zaman görücüye çıkacağı da merak edilenler arasında yer alıyordu. HMD Global’ın MWC 2017 için yer ayırtması cihaz için tanıtım tarihinin belli olduğu yönünde yorumlandı.

 

Kaynak:Ntv.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...