Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak?

Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak? Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak? google nexus 6p

Google‘ın her yıl ortaklarının kim olacağı konusunda birçok iddia ortaya atılıyor. Ürettiği telefon modeli Nexus ile ilgili geçen sene LG ve Huawei şirketleriyle masaya oturan Google‘ın bu seneki planları merak ediliyor.
Geçtiğimiz yıl işbirliğine vardığı LG ve Huawei ile başarılı bir sezon geçiren Google, istikrarını bu senede devam ettirmek istiyor. Nexus cihazlar konusunda gelen haberlerden birisi de Huawei‘nin yine bir telefon için çalışacağına ilişkin. Şirket yöneticilerinden gelen açıklamalar bu yönde oldu. Ancak söylenenlere bakılırsa HTC‘de işin içine girecek gibi görünüyor.

Google-Nexus-6 Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak? Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak? Google Nexus 6 1024x550

Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak?

1338 Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak? Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak? 1338 1024x614

Nexus Telefonların Geleceği Ne Olacak?

İlk Nexus telefon modelini üreten şirket HTC olmuştu. Daha sonrasında Nexus 10 tabletin geliştirilmesi konusunda Google‘a yardımcı olan şirketin şimdi de iki adet Nexus telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor.
Focus Taiwan adlı site meraklılarını ilgilendirecek türden iddialar ortaya attı. Şayet yazdıkları haber doğruysa Tayvan‘ın ünlü teknoloji şirketi HTC yepyeni Nexus modelleri geliştirmek için çalışıyor. Telefonlara Sailfish ve Marlin isimlerinin verilmesi bekleniyor.

[ads1]

Geçtiğimiz seneyi LG ve Huawei ile çalışarak yaklaşık aynı ekran özelliklerini kullanan Google bu yıl neden HTC ile çalışır sorusunun cevabı merak ediliyor. Aslında cevabı bulmak çok da zor değil zira HTC‘nin üreteceği Nexus model telefonların sahip olacağı söylenen özellikleri bir hayli dikkat çekici. Öncelikle HTC 10 modelinin bazı özelliklerini devralması beklenen telefonlar, 2.3GHz frekans hızına ulaşacak. İşlemci kısmında da Snapdragon 821 tercih edilecek. Dikkat çeken noktalardan biri de 5.2 ile 5.7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olmaları.
Nexus 5X ve Nexus 6P modellerini 2015 yılında tanıtan Google‘ın yeni modelleri Android N işletim sisteminin resmen açıklanmasıyla görücüye çıkarması bekleniyor. Bu durumda kullanıcılar için tarih ağustos ya da eylül aylarını işaret ediyor.