Line En İyi Olmak İstiyor!

Line En İyi Olmak İstiyor! Line En İyi Olmak İstiyor! LINE

İnternet denince akla gelen uygulamalardan birisi elbetteki sohbet programları. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran uygulamalar arasında Japonya merkezli Line‘da bulunuyor. Şirketin Line ile ilgili son planı ise sohbet uygulamaları arasında bir numaraya yükselmek.
Online sohbet edebilmek için tercih edilen programların başında Whatsapp geliyor. Facebook tarafından 16 milyar dolara satın alınan uygulamanın bir milyarın üzerinde kullanıcı sayısı bulunuyor.
Hal böyle olunca gittikçe daha da güçlenen rakipleri karşısında iyi bir duruma gelmek isteyen Line yetkilileri finansal raporları ele alarak yeni projeler üretmek için çalışmalarını hızlandırdı. Piyasa değerini artırarak rekabete ortak olmak isteyen şirket gerekli hazırlıklara başladı.

Line En İyi Olmak İstiyor! Line En İyi Olmak İstiyor! Line En İyi Olmak İstiyor! l

Line En İyi Olmak İstiyor!

Öncelikle halka arz edilmesi gündemde olan Line, sonraki adımda piyasa değerini artırmayı amaçlıyor. Rakipler karşısında sağlam bir duruş sergilemek isteyen şirket bir milyar dolar hedefiyle planlarını başlatmış oldu. Japonya merkezli Line ilk olarak Asya pazarını reklamlarla fethetmeye çalışacak. Çin, Tayvan, Endonezya gibi ülkelerin bulunduğu pazarda kampanyaların başarılı olması için uğraşılacak.
Şirketin üzerinde durduğu bir diğer önemli nokta ise her bölgeye uygun stratejiler geliştirmek. Böylelikle ihtiyaçlar belirlenerek ona uygun hizmet verilecek. Uygulamalara eklenecek yeniliklerde bunun bir parçası olacak.
[ads1]

Konuyla ilgili Line CEO‘su Takeshi İdezawa Reuters‘a bir açıklama yapmıştı ve özellikle çıkartmaların kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getirmişti.
“Line kullanıcı sayısını artırmayı başarabilecek mi?”
Halihazırda uygulamanın 218 milyon kişi tarafından kullanıldığı belirtiliyor. Bir sene önceki rakamın 13 milyon olduğu göz önünde bulundurulursa, aradan geçen zaman Line iyi sonuçlar elde etmiş.

Söylenenler kullanıcıların dikkatini çeker mi bilinmez ama Line üzerine düşeni yapmaya hazır görünüyor. Whatsapp gibi güçlü bir rakibe karşı uygulayacakları yöntemlerin başarılı olup olmayacağını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.[adsx]