LG Ekran Teknolojisinde Samsung’un Rakibi Oluyor!

lg ekran teknolojisinde samsung'un rakibi oluyor! LG Ekran Teknolojisinde Samsung’un Rakibi Oluyor! DH LG Optimus L9

Akıllı telefon piyasası sürekli bir hareket halinde ve firmaların yeni modelleriyle oluşan rekabet ortamında yeniliklerde ardı ardına geliyor. Bu zamana kadar OLED ekran denildiğinde aklımıza gelen ilk isim Samsung oluyordu. Ancak bugünlerde yaşanan gelişmeler üreticilerin çoğunun telefonlar için OLED ekran teknolojisine yönelmesini sağladı.

Yıllar önce akıllı telefon denildiğinde yalnızca birkaç modelin ismini sıralıyorduk, oysa bugün baktığımızda raflarda sayısız seçeneğe denk geliyoruz. Bu durum kullanıcıları olduğu kadar üreticileri de etkiliyor çünkü piyasada var olan formatlar giderek değişiyor ve ortama ayak uydurulması gerektiğini gösteriyor. OLED ekranlarda bu sebeple ilerleyen zamanlarda yüksek oranda kullanılmaya başlanabilir.

lg-windows-8-telefon-uretecek-manset_640x360 lg ekran teknolojisinde samsung'un rakibi oluyor! LG Ekran Teknolojisinde Samsung’un Rakibi Oluyor! lg windows 8 telefon uretecek manset 640x360

Yazının başında belirttiğimiz OLED ekranın patronu sayılabilecek olan Samsung, ayrıca Super AMOLED teknolojisine de ürünlerinde bolca yer veriyor. Yalnızca kendisi için değil, sipariş veren firmalar içinde üretimi sürdüren Güney Kore merkezli Samsung, sektörün öncüsü olmaya devam ediyor.

Firmalardan da konuyla ilgili itiraflar geliyor. LG cephesinin başındaki isim Han Sang Beorn, OLED ekran teknolojisi için geç kaldıklarını söylüyor ve şirketin yatırımlarını hızlandırdığını belirtiyor. Samsung’un LCD üretim tesislerini satmayı düşünmesi rakipleri için durumu değiştirmiyor. Zira LG konuya dair net bir görüşe sahip. Henüz OLED ekran üretimi konusunda başlangıç seviyesinde bulunan şirket şimdilik LCD üretime devam etme konusundaki net tavrını sürdürüyor. Gelişmeler bu şekilde devam ederse piyasa sıkı bir rekabetle karşı karşıya olacak gibi görünüyor.

[ads1]

Geçmişte ortaya çıkan haberler Apple’ında bu alana yönelik yatırımlar yapacağını gösteriyordu. Yeni çıkacak iPhone modelleri için OLED ekran teknolojisini kullanmayı düşünen Apple bir ihale açacak ve kazanan şirket yıllık 200 milyon civarında satış rakamlarına ulaşan Apple’ın bir numaralı tedarikçisi olacak. Yüksek bir kazanç sağlamanın yanı sıra adını daha çok duyuracak.[adsx]