LG Cephesinde Moraller Bozuk!

LG Cephesinde Moraller Bozuk! LG Cephesinde Moraller Bozuk! LG G5

Geçtiğimiz şubat ayında tanıtılan ve nisan ayı itibariyle kullanıcılarla buluşturulan LG G5 ile ilgili istatistiksel sonuçlar gelmeye başladı. Tasarım alanında değişiklikler yapan şirketin son ürününün aldığı geri dönüşlere dair bilgiler haberimizde.
LG üzerinde çalıştığı üst seviye akıllı telefon modeli G5 ile piyasaya hızlı bir giriş yapmıştı. Ancak yapılan hesapların tuttuğunu söylemek maalesef mümkün değil zira satışlar şirketin beklentisinin çok altında kaldı. Telefonla ilgili bu gelişmelerin yaşanması LG cephesini de olumsuz etkiledi ve mobil departmandaki yönetim kadrosunda değişikliğe gidildi.
Firma kısmen modüler olarak ürettiği G5 ile dünya çapında bir ilke imza atmıştı. Üzerine bir de tasarım alanında yapılan değişiklik eklenince beklentilerde haliyle yükselmişti. Fakat kullanıcılar tarafından düşünülen ilgi gelmeyince satışlarda düşük bir seviye izlemeye başladı.

LG Cephesinde Moraller Bozuk! LG Cephesinde Moraller Bozuk! LG Cephesinde Moraller Bozuk! lg g5 une 1024x536

LG Cephesinde Moraller Bozuk!


Aslında LG çok farklı şeyler yapmayı planladı ve bunu gerçekleştirdi de. Telefonun sadece modüler metal yapıdan oluşan tasarımı beğenilmedi. G5 donanım olarak piyasadaki rakipleriyle aynı seviyede bulunuyor. Satışların düşük olmasının bir diğer sebebi olarak da yüksek fiyatı gösteriliyor.
LG G5‘in özelliklerinin üst seviye akıllı telefonlardan bir eksiği bulunmuyor. Ancak belirttiğimiz gibi modüler tasarım akıllı telefon kullananların pek hoşuna gitmedi, üstüne bir de fiyat etiketinin yüksek seviyede belirlenmesi eklenince durum tamamen olumsuza döndü. [ads1]Akıllı telefonun Türkiye fiyatı 2.799 lira olarak belirtilmişti. Her ne kadar rakam bir süre sonra bazı yerlerde düşmüş olsa bile yine de satışları etkilemiş görünüyor.
Güney Kore‘nin pek çok alanda faaliyet gösteren ünlü şirketi LG‘nin G5 ile ilgili düşüncesi ikinci çeyrek için 3 milyon satışı kapsıyordu. İstatistikler ise en fazla 2.2 milyonluk satışın gerçekleşeceğini gösteriyor. Dünyadaki sayılı akıllı telefon üreticileri arasında yer alan LG‘nin bundan sonra ne yapacağı merak ediliyor.[adsx]