Lenovo Vibe C2 Power Özellikleri

lenovo vibe c2 power Özellikleri Lenovo Vibe C2 Power Özellikleri Harga Lenovo Vibe C2 Power dan Spesifikasi Andalkan Baterai Bertenaga RAM 2GB

Uzak Doğu’da yeni gelişmeler yaşanıyor ve sırayla piyasa için duyurular gerçekleşiyor. Çin bu anlamda başı çeken ülkelerden birisi ve ünlü teknoloji şirketlerinden biri olan Lenovo, Vibe C2 serisiyle ilgili yeni bir sürümün geliştirildiğini açıkladı.

Bilindiği gibi akıllı telefon piyasası geçtiğimiz günlerde Lenovo sayesinde hareketlenmiş, telefon Vibe C2 adıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Şimdi de Vibe C2 Power isimli yeni modeli yayınlayan Çin merkezli teknoloji şirketi iddiasını sürdürmeye devam ediyor.

Peki, Lenovo Vibe C2 Power akıllı telefon modelinin özellikleri neler?

Öncelikle bir süre önce duyurusu yapılan Vibe C2 modelinde olduğu gibi MediaTek imzalı 1 GHz hıza sahip olan 4 çekirdekli MT6735P işlemcinin bulunduğunu belirtelim. Ayrıca içerisinde Mali-T720 grafik birimi yer alıyor.

Lenovo-Vibe-C2- lenovo vibe c2 power Özellikleri Lenovo Vibe C2 Power Özellikleri Lenovo Vibe C2

Ekran bölümünde 5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğü ile IPS panel kullanılırken 4G LTE modem tercih edilmiş. 8 megapiksel LED flaşa sahip arka kamerasına 5 megapiksellik ön kamera eklenen Lenovo Vibe C2 Power ile beraber 16 GB dahili depolama alanı sunuluyor. İşletim sistemi olarak ise yeni güncelleme Android 6.0 Marshmallow kullanılıyor.

Elbette Vibe C2 ile arada önemli farklarda bulunuyor. Bunlardan bir tanesi batarya bölümünde ortaya çıkıyor. Vibe C2 Power akıllı telefon modelinde 3,500 mAh gibi yüksek kapasiteye sahip bir bataryaya yer verilirken önceki modele nazaran 750 mAh’lık yükseliş göze çarpıyor. Bununla beraber bir diğer önemli özellik ise artırılan seviyesiyle 2 GB’lık bellek oluyor.

Son olarak not düşmemiz gereken bir konuda telefonun kalınlığı ve ağırlığına dair olacak. Lenovo Vibe C2 Power 9.54 mm kalınlığa ve 155 gr ağırlığa sahip.

Lenovo’nun Vibe C2 modelini geliştirirken tercih ettiği ürünler yeni telefonda değiştirilmiş. Serinin bir önceki telefonu olan Vibe C2 ile Vibe C2 Power’ın göreceği ilgi ise merak ediliyor.