Lenovo K6 Serisi Kullanıcılarla Buluşuyor!

lenovo k6 serisi kullanıcılarla buluşuyor! Lenovo K6 Serisi Kullanıcılarla Buluşuyor! lano

Akıllı telefon piyasası bu sıralar hareketli. Firmalar yeni modellerini sırayla tanıtarak kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor. Lenovo’da bunlardan biri ve tam 3 adet akıllı telefon ile geliyor. Peki, K6, K6 Power ve K6 Note isimli telefonların özellikleri neler?

IFA 2016 yeniliklere sahne olmaya devam ediyor. Fuarda pek çok farklı ürün görücüye çıkarken Lenovo’da geliştirdiği modeller ile adından söz ettiriyor. Haberimize konu olan akıllı telefon modelleri Lenovo K6, K6 Power ile K6 Note IFA 2016’da firmanın kullanıcılara tanıttığı ürünler arasında yer alıyor.

Telefonların özelliklerine gelince, K6 serisi olarak tanımlanan cihazların 1.2 GHz hızında 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 430 işlemciye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber Lenovo K6 modeline göz attığımızda 2 GB RAM ve 16 GB-32 GB dahili depolama alanı olduğunu görüyoruz. Bir diğer model olan K6 Power’da ise iki seçenek bulunuyor. 2 GB RAM isteyenler 16 GB, 3 GB RAM isteyenler ise 32 GB depolama alanına sahip olacak.

Lenovo-K6-Note-Price-in-India-Fulll-Specifications- lenovo k6 serisi kullanıcılarla buluşuyor! Lenovo K6 Serisi Kullanıcılarla Buluşuyor! Lenovo K6 Note Price in India Fulll Specifications

Farklı seçenekler ile gelen yalnızca K6 Power değil. Lenovo’nun 3. Cihazı K6 Note, 3GB ve 4GB RAM diye ikiye ayrılıyor. Bununla beraberde 32 GB dahili depolama alanı sunuyor. Tanıtılan tüm modellerde microSD kart desteğinin yer aldığını belirtelim. Kullanıcıların tercihleri göz önüne alınarak eklenen bu destek, cihaz sahiplerine depolama alanlarını büyütme imkanı verecek.

K6 ile K6 Power modellerinde 13 megapiksel arka kameraya yer verilmiş. K6 Note’ta 16 megapiksellik arka kamera bulunuyor. Ön kamera ise üç modelde de 8 megapiksel olarak belirlenmiş. Ekran bölümünde Full HD çözünürlük sunulurken, K6 Note 5.5 inç, diğer iki model K6 ile K6 Power ise 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Fuarda dikkatleri üzerine çeken modellerde çift SIM kart özelliği de mevcut. Fiyatları açıklanmayan akıllı telefon modelleri ile ilgili detayların ilerleyen zamanda gelmesi bekleniyor.