Kulaklık Girişine Veda Eden Yeni İsim HTC Bolt!

Kulaklık Girişine Veda Eden Yeni İsim HTC Bolt! Kulaklık Girişine Veda Eden Yeni İsim HTC Bolt! bolt 1

Günlük hayatın neredeyse her alanında yer almaya başlayan akıllı cihazlar arasında başı telefonların çektiğini söylemek mümkün. Samsung, Apple, LG, Huaewei ve HTC gibi firmalar tarafından üretilen telefonlar raflarda yerini almaya devam ederken bugünkü haberimizin konusunu HTC’nin bir süre önce duyurduğu HTC Bolt modeli oluşturuyor.

Şirketin son ürünlerinden biri olan ve merakla beklenen modele yönelik birkaç ay önce bazı görüntüler sızmıştı. HTC için önemli bir cihaz olarak değerlendirilen Bolt modeline ait görüntülerde bir nokta dikkat çekmişti. Telefonda bir değişiklik var gibiydi ve o da kulaklık girişlerinin kaldırılmasına işaret ediyordu. HTC Bolt telefonda kulaklık girişi yerine USB-C’ye yer verilmişti.

Merkezi Tayvan’ın başkenti New Taipei’de bulunan, çok uluslu telefon ve tablet üreticisi olarak tanınan HTC şirketi kurulduğu 1997 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor. Dünyanın ilk dokunmatik ekranlı akıllı telefonunu 2000 yılında üreten şirket son olarak HTC Bolt modeli ile adını duyurmuştu.

Kulaklık Girişine Veda Eden Yeni İsim HTC Bolt! Kulaklık Girişine Veda Eden Yeni İsim HTC Bolt! htc bolt grey us phone listing

Kulaklık girişinin kaldırılması bir süredir teknoloji dünyasının gündeminde yer alıyor diyebiliriz. Dünyaca ünlü şirket Apple tarafından başlatılan bir akım sonucunda diğer şirketlerinde ilgisini çeken konu HTC’ninde gündemine girmiş görünüyor. Klasik kulaklık girişleri böylelikle yerini USB-C’ye bırakıyor.

HTC Bolt modeli kasım ayında resmen tanıtılmıştı ve kulaklık girişiyle ilgili düşüncelerin doğru olduğu ortaya çıkmıştı zira şirket tarafından kaldırıldığı görülmüştü. Bunun yanı sıra telefon suya ve toza dayanıklı şekilde üretilmişti ve IP57 sertifikasına sahipti. 5.5 inç büyüklüğünde ekran ile çıkan HTC Bolt 2560×1440 çözünürlük sunuyor.[ads2]

Bundan önce raflarda yerini alan HTC markalı telefon modellerinden birkaçını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

HTC Desire 530, HTC One A9, HTC Desire 820, HTC One M9 Plus, HTC Desire 610 8 GB, HTC One M8S.

 

Kaynak: teknoplato