Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Kilitlenen Android Telefonları Açma

Mobil 28 Mayıs, 23:21'de eklendi 1109 Görüntülenme

Güvenliğin artık günümüzde en önemli şey olduğu bilinmesi üzerine akıllı telefonlarda da farklı güvenlik önlemleri kullanılıyor. İstenmeyen kişilerin telefonlara ulaşmasını engellemek için kullandığımız desen veya giriş parolası bazen başımıza dert olabiliyor. Belirlenen ekran kilit şifresi yada desenlerin unutulması durumunda telefon kilitleniyor. Ancak yapılacak birkaç işlem ile bu sorunun üstesinden gelinebiliyor.

Kilitlenen Telefonu Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapmak için telefonunuza Wipe işlemini yapmalısınız. Bu işlemin yapılması sırasında tüm bilgileriniz silineceğinden dolayı düzenli olarak yedekleme yapan bir bulut uygulaması kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer telefonunuzda SD kart kullanıyorsanız Wipe işlemi öncesi çıkartmanız bazı verilerinizi kurtarmanızı sağlar. Daha sonrasında yapılması gereken işlemler sırasıyla şöyledir;

  • Eğer telefon kilitlendi açılmıyor ise cihazınızı kapatın
  • Cihaz kapalıyken güç tuşu ile birlikte aynı zamanda ses açma tuşuna basılı tutun,
  • Bir süre sonra Android Recovery ekranı karşınıza çıkar ve bu ekran açıkken dokunmatik ekranınız çalışmaz. Bundan dolayı yönlendirme için ses açma ve kısma tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Seçili alanı açmak için ise güç tuşu bize yardımcı oluyor.
  • Android telefon Recovery modunda iken Wipe işlemi için sırasıyla Wipe Data Rest, Facrorty reset yazılı kısımlara gelin,
  • Bu bölümlere geldikten sonra güç tuşuna basarak işlemi seçin sonrasında ise ekrana gelen sayfadaki yes butonuna basmanız ve devam etmeniz gerekir.
  • Daha sonrasında telefonu kapatarak yada reboot ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kilitlenen Telefon Açma Kilitlenen Android Telefonları Açma Kilitlenen Android Telefonları Açma kilitlenen telefon acma

Yapacağınız bu işlem sonrasında Android telefon kilitlenme sorununu ortadan kaldıracaksınız ancak tüm verileriniz silinmiş olacak. Bundan dolayı kullandığınız şifreleri güvenli olmasa da size özel bir yerde kağıda yazarak saklamanızda fayda olacaktır. Yada sanal dünyanın zenginliğinden faydalanarak şifrenizi kendinize mail olarak gönderebilir, bulut depolama sistemleri üzerine dosya halinde kaydedebilirsiniz.

Ancak bu işlemler her şeyi denedikten sonra başarı elde edemeyen kişilere önerilir. Eğer şifrenizi belirli bir sayıda yanlış girdiyseniz telefonunuz kilitlenecektir ancak ortalama 5 dakika beklemeniz halinde size yeniden şifre girmeniz için imkan tanır. Hala şifrenizi hatırlamıyorsanız altta bulunan şifremi unuttum butonu yardımı ile GMail hesabınızı kullanarak şifrenizi değiştirebilir verilerinizi koruyabilirsiniz.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...