Kendini İmha Eden Telefonla Tanışmaya Az Kaldı!

kendini İmha eden telefonla tanışmaya az kaldı! Kendini İmha Eden Telefonla Tanışmaya Az Kaldı! boeing black render

Boeing denince akla ilk olarak uçaklar gelirdi ancak bundan sonra bu durum değişecek ve kendini imha eden akıllı telefonları konuşulacak.

Akıllı telefon dünyasında her gün yeni bir cihazla tanışmanın yanı sıra farklı özellikler sunan şirketlerinde haberleriyle karşılaşıyoruz. Boeing firması da sektörde ilerlemeye karar vermiş olacak ki oldukça ilginç bir özelliği gündemine aldı. Kendini imha eden akıllı telefon geliştirme yolunda çalışmalarına devam eden şirketin böylelikle rakiplerine gözdağı vereceği kesin.

Boeing Black adıyla piyasaya sürülecek olan telefon kullanıcı dostu diyebiliriz. Üzerinde çalışılmaya devam edilen akıllı telefon kendini imha eden özelliği ile konuşulacağa benziyor.

boeing_black_hero_lrg_01_1280x720 kendini İmha eden telefonla tanışmaya az kaldı! Kendini İmha Eden Telefonla Tanışmaya Az Kaldı! boeing black hero lrg 01 1280x720 1024x576

Şirket üretmeyi planladığı Boeing Black modeli için 2014’ten bu yana testlerini sürdürüyor. Telefonun en önemli ve dikkat çeken özelliği ise kuşkusuz kendini imha edebilmesi. Peki, ilk duyulduğunda film sahnelerini anımsatan bu özellik ne anlama geliyor?

Akıllı telefon modeli olarak tasarlanan cihaz yüksek hassasiyetteki verileri koruyabilmek için dahili bileşenlerini imha edebilme yeteneğine sahip olacak. Bir süredir detaylarıyla ilgilenilen cihazın yakın tarihte gerçek dünya testlerine başlaması bekleniyor.

Şirketin test aşamasına bir hayli önem verdiğini Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) müdürü Michael Rogers ile anlaşmasından anlıyoruz. Zira Rogers yüksek seviyede gizlilik ile ilgili her gün önemli projeler üzerinde çalışıyor ve bu konuda oldukça iyi birisi.

Açıklamalar doğrultusunda telefonun gerçek dünya testlerine başlaması ile çokta uzak olmayan bir gelecekte üretilmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

Boeing Black akıllı telefonun içerisinde yer alacak donanımsal kendini yok etme modu ile son derece önemli bilgilerin kötü niyetli kişilerce ele geçirilmesi engellenecek. Bu da hükumet yetkilileri gibi üst düzey görev yapan kişilerin kullanabileceği anlamına geliyor. Cihazda ayrıca çift SIM kart özelliğine de yer verilecek.