Bilgisayar USB’yi Görmüyor!

404 Hatası ve Çözüm Yolları

Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

iPhone’u Arabaya Bağlama Sorununa Çözüm

Mobil 18 Haziran, 02:12'de eklendi

İOS işletim sistemine sahip cihazların araçlara bağlanması ile telefonunuz üzerinden izlediğini videoları ve dinlediğiniz müzikleri aracınızın hoparlörü ve ekranı üzerinden kullanma imkanı bulabiliyorsunuz. Diğer yandan ise bazı araçlarda mikrofon özelliği bulunduğundan dolayı iPhone’u arabaya bağlama ile görüşmelerinizi eller serbest bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak bağlantı aşamasında sorun yaşayanlar için problem çözümü hazırladık.

Bluetooth İle iPhone’u Arabaya Bağlama

  • İOS işletim sisteminde denetim merkezini açmak için ekranı yukarı doğru kaydırın ve Bluetooth fonksiyonu açıksa kapatıp tekrar açın.
  • Sonrasında cihazı yeniden başlatın ve araç müzik sisteminin eşleşmesini kaldırın ve İOS aygıtının diğer işletim sistemleri ile olan eşleşmesini de kaldırın.
  • Daha sonra bir kez daha yeniden başlatın ve araç müzik sistemi eşleşmesini tekrar yapın.
  • Eğer sorun devam ediyorsa İOS güncellemesini kontrol edin.

USB Kablosu ile iPhone’u Arabaya Bağlama

Yaşanan bağlantı problemi halinde aşağıdaki işlemleri uygulamanız iPhone’u arabaya bağlama sorununu ortadan kaldırmaya yeterli olur.

  • Araç ve İOS cihazını yeniden başlatın. Buradaki İOS cihazı iPod Touch, iPad yada iPhone olabilir.
  • Sonrasında İOS cihazını farklı araç müzik sistemlerine USB ile bağlayarak çalışıp çalışmadığına emin olun.
  • Eğer farklı araçlarda çalışıyorsa kendi aracınıza bağlardan farklı Lightning yada USB kablosu kullanmayı deneyin.
  • Genellikle problem aynı kablonun bir araçta fazla çalışmasından dolayı bir süre sonra araç kabloyu sadece şarj cihazı olarak algılamasından meydana gelir.

iPhone CarPlay iPhone’u arabaya bağlama

CarPlay İle Arabaya Bağlama

Yeni model araçlardan birçoğu iPhone’u arabaya bağlama için CarPlay’i destekleyen sistem ile gelir. Bu uygulamayı kullanmak için İOS 7.1 yada daha üst bir sürüme sahip olunması gerekiyor. Eğer CarPlay ile arabaya bağlantı konusunda problem yaşıyorsanız direksiyonda bulunan sesle denetim düğmesine basılı tutun. Bu işlemi yaparken İOS cihazınızın USB ile arabaya bağlı olduğundan emin olun. Alternatif bağlantı seçeneği ile iPhone menüsünden ayarlara girerek genel bölümünden CarPlay ve Kullanılabilir Arabalar menüsünü açın. Sonrasında USB ile bağlı olduğunu aracı seçerek bağlanmasını bekleyin. Bu şekilde CarPlay bağlantı sorunu ortadan kalkmış olur. Ancak yine de bağlantı da problem yaşıyorsanız cihazınıza yeni işletim sistemi güncellemesi gelip gelmediğini kontrol edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...