Android SSL Hatası Çözüm Yolu

Tablet Recovery Mod Problemi

Laptop Şarj Almıyor Sorunu Çözüm Yolu

IP Çakışması Nasıl Çözülür?

iPhone 7 Satışları Düştü, Üretim Azaltılıyor!

Mobil 1 Ocak 2017
651 Okundu

Apple şirketi 2017 yılı içerisinde farklı kararlar ile karşımıza çıkabilir. Peki, satışlarda yaşanan düşüş ne gibi değişikliklere neden olacak?

Teknoloji sektöründeki şirketler arasında listenin üst sıralarında yer alan Apple iPhone 7 üretimini azaltabilir. Kısa süre önce tanıtılan ve kullanıcıların beğenisine sunulan model ilk etapta ilerleme kaydetse de anlaşılan o ki durumlar değişti. Apple’ın 3 yıldır tercih ettiği tasarıma sahip olarak satışa çıkarılan iPhone 7 ile ilgili son raporlar ilginin azaldığına işaret ediyor. Rakamlara yönelik yapılan tahminlerde 2017 yılı için iPhone üretiminin azaltılacağı yönünde oldu.

iphone7-plus-select-2016 iPhone 7 Satışları Düştü, Üretim Azaltılıyor

Nikkei sitesi tarafından yayınlanan tedarikçi verilerinde Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreğine yönelik planları yer alıyor. Veriler iPhone üretiminin %10 düşürüleceği yönünde yorumlanırken nedeninin iPhone 7’nin küresel satışlarında yaşanan düşüş olduğu söyleniyor.

Daha önce akıllı telefon dünyasında olanlara baktığımızda Samsung’un yaşadığı Note 7 krizini görüyoruz. Satışa çıkarılmasının ardından yaşanan problemler dolayısıyla piyasadan toplatılan telefonlar Güney Koreli şirketi zor durumda bırakmıştı. Apple’ın Samsung cephesinde oluşan bu durumu kendi lehine çevirmesi bekleniyordu ama olmadı. iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin özellikleri Note 7 sahiplerini cezp etmedi şeklinde düşünceler ortaya atıldı.

iPhone 7 cephesindeki olumsuz gelişmelerin aksine Airpods kablosuz kulaklıklar Apple’ın yüzünü güldürüyor. Cult of Mac’teki haberde Apple’ın üretim ortağı olan Inventec şirketine ait firmalarda işlerin yoğun olduğu, Airpods üretim kapasitesinin artırılacağı yer aldı.

og iPhone 7 Satışları Düştü, Üretim Azaltılıyor

Apple Airpods kablosuz kulaklıklar ilk tanıtıldığı andan itibaren dikkat çekmeye devam etti. Yüksek fiyatına rağmen siparişlerin yoğun bir şekilde gelmeye devam etmesi teknoloji şirketini mutlu ediyor. Apple mağazalarında yoğun bir talebin olduğu söyleniyor.

Çin merkezli Economic Daily News tarafından yayınlanan raporda ise üretici firma olan Inventec’in kablosuz kulaklık talebini karşılayabilmek için Shanghai tesislerindeki üretim kapasitesinin artırıldığı yer aldı.

Kaynak:Shiftdelete.net

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler

Android SSL Hatası Çözüm Yolu

Android Durduruldu Hatasına Çözüm

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da110 sorgu var. 0,897 saniyede yüklendi.