Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

YouTube Premium nedir ? Özellikleri Neler ?

Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

iPhone 7 Satışları Düştü, Üretim Azaltılıyor!

Mobil 1 Ocak, 23:08'de eklendi 938 Görüntülenme

Apple şirketi 2017 yılı içerisinde farklı kararlar ile karşımıza çıkabilir. Peki, satışlarda yaşanan düşüş ne gibi değişikliklere neden olacak?

Teknoloji sektöründeki şirketler arasında listenin üst sıralarında yer alan Apple iPhone 7 üretimini azaltabilir. Kısa süre önce tanıtılan ve kullanıcıların beğenisine sunulan model ilk etapta ilerleme kaydetse de anlaşılan o ki durumlar değişti. Apple’ın 3 yıldır tercih ettiği tasarıma sahip olarak satışa çıkarılan iPhone 7 ile ilgili son raporlar ilginin azaldığına işaret ediyor. Rakamlara yönelik yapılan tahminlerde 2017 yılı için iPhone üretiminin azaltılacağı yönünde oldu.

iphone7-plus-select-2016 iphone 7 satışları düştü, Üretim azaltılıyor iPhone 7 Satışları Düştü, Üretim Azaltılıyor! iphone7 plus select 2016

Nikkei sitesi tarafından yayınlanan tedarikçi verilerinde Apple’ın 2017 yılının ilk çeyreğine yönelik planları yer alıyor. Veriler iPhone üretiminin %10 düşürüleceği yönünde yorumlanırken nedeninin iPhone 7’nin küresel satışlarında yaşanan düşüş olduğu söyleniyor.

Daha önce akıllı telefon dünyasında olanlara baktığımızda Samsung’un yaşadığı Note 7 krizini görüyoruz. Satışa çıkarılmasının ardından yaşanan problemler dolayısıyla piyasadan toplatılan telefonlar Güney Koreli şirketi zor durumda bırakmıştı. Apple’ın Samsung cephesinde oluşan bu durumu kendi lehine çevirmesi bekleniyordu ama olmadı. iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin özellikleri Note 7 sahiplerini cezp etmedi şeklinde düşünceler ortaya atıldı.

iPhone 7 cephesindeki olumsuz gelişmelerin aksine Airpods kablosuz kulaklıklar Apple’ın yüzünü güldürüyor. Cult of Mac’teki haberde Apple’ın üretim ortağı olan Inventec şirketine ait firmalarda işlerin yoğun olduğu, Airpods üretim kapasitesinin artırılacağı yer aldı.

og iphone 7 satışları düştü, Üretim azaltılıyor iPhone 7 Satışları Düştü, Üretim Azaltılıyor! og 1024x538

Apple Airpods kablosuz kulaklıklar ilk tanıtıldığı andan itibaren dikkat çekmeye devam etti. Yüksek fiyatına rağmen siparişlerin yoğun bir şekilde gelmeye devam etmesi teknoloji şirketini mutlu ediyor. Apple mağazalarında yoğun bir talebin olduğu söyleniyor.

Çin merkezli Economic Daily News tarafından yayınlanan raporda ise üretici firma olan Inventec’in kablosuz kulaklık talebini karşılayabilmek için Shanghai tesislerindeki üretim kapasitesinin artırıldığı yer aldı.

Kaynak:Shiftdelete.net

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free online course
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

0
0
14 Şubat, 23:23
IOS 11.3 Bug Sorunu

IOS 11.3 Bug Sorunu

0
0
4 Aralık, 21:03
iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

0
0
1 Kasım, 22:20
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...