iPhone 8 ekranı için Samsung’la anlaşıldı!

iPhone 8 ekranı için Samsung'la anlaşıldı! iPhone 8 ekranı için Samsung’la anlaşıldı! 1 3

iPhone 8 ekranı için Samsung’la anlaşıldı!

Henüz hakkında çok net bilgiler olmayan iPhone 8 için gün geçmesin ki iddalar gelmeye devam ediyor. Son gelen iddaya göre Apple, iPhone 8’in ekranı için Samsung’la anlaştı. iPhone 8 için OLED panel ekran araya Apple, son çare olarak Samsung’la görüştü ve anlaşma sağladı. Ayrıca anlaşmanın rekor seviyede olduğu da gelen bilgiler arasında.

Bilindiği üzere Samsung ve Apple arasında uzun zamandır büyük bir çekişme vardı. Fakat Apple, iPhone 8’e istediği OLED panel üreticisini bulamayınca Samsung’la anlaşmak zorunda kaldı ve büyük bir ortaklık ortaya çıktı. Apple, geçen haftalarda Sharp firması ile görüşüyordu ve anlaşmak üzereydi fakat anlaşmanın neden bozulduğu bilinmiyor.

iPhone 8’in Eylül 2017’de tanıtılması beklense de 10. Yıl için özel olarak üretilmesi beklenen iPhone X modelinin de üretilecek olması merak uyandırıyor. Teknoloji sitelerinin normal şartlarda ortak beklentisi iPhone 7s olurdu fakat hem 10. Yıl hem de diğer şartlar durumu değiştiriyor.[ads2]

Yerli ve yabancı teknoloji sitelerine göre yeni gelecek olan iPhone 8 veya iPhone X’in çok büyük ve çok farklı özellikleri olması bekleniyor. Ve bugüne kadar ki en iyi ve en çok satan iPhone olacağı da kesin gibi.

İnvestor sitesinin yaptığı habere göre, Apple, Sharp ile olan görüşmeleri sonlandırıp Samsung ile olan ekran anlaşmasını yenileyerek sürpriz yaptı. Samsung ile Apple arasında yeniden yapılan ekran anlaşmasının 60 milyon panel ekran için 4.3 milyar dolar değerinde olduğunu öne süren İnvestor, 2016 yılından bu zamana kadar 200 milyon iPhone sattı. Bu anlaşmanın yanında da iPhone 8 için bir anlaşmanın daha olduğu yönünde bilgiler var. Bu anlaşma ise 100 milyon OLED panel ekran için.

Nitekim OLED piyasasının liderinin Samsung olduğu düşünülünce anlaşmanın olması da normal karşılanıyor.