Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

iPhone 6 Bluetooth Bağlantı Sorununa Çözüm

Mobil 13 Haziran, 22:24'de eklendi 2525 Görüntülenme

iPhone kullanıcıların yeni amiral gemisi olan iPhone 7 ve 7 Plus’tan önceki kullandıkları iPhone 6 ve 6 Plus cihazları bluetooth problemini hala yaşatıyor. Apple tarafından yayınlanan güncellemeye rağmen bazı kullanıcılar iPhone 6 bluetooth bağlanmıyor problemi yaşadıkları belirtti. Teknolojinin bu denli gelişmesinden dolayı Apple tarafından bluetooth teknolojisine önem verilmediği görülüyor. Tüm bluetooth işlevlerini gerçekleştiren farklı ve daha kolay alternatiflerin bulunması günümüzde artık akıllı telefon kullanıcılarından %90’ının bluetooth kullanmadığını gösteriyor. Ancak yine de telefon üzerinde var olan bir fonksiyonun doğru ve eksiksiz çalışması gerektiği için bluetooth sorunu için çözüm yöntemini sizlerle paylaşıyorum.

iPhone 6 ve 6 Plus Bluetooth Problemine Çözüm

Sistem ayarları üzerinden bağlantı problemi kolaylıkla çözülebiliyor. Bunun için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmalısınız;

  • Öncelikle ayarlardan genel bölümüne gelin
  • Buradan sıfırla menüsünü açarak ağ ayarlarını sıfırla adımını izleyin.
  • Buradan sonra Uyku/Uyandırma tuşu ile birlikte ana sayfa tuşuna aynı anda basın,
  • Bu işlemi ekranda Apple logosunu görene kadar tekrarlamanız gerekiyor.
  • Yaptığınız bu işlemde Apple logosunu gördükten sonra akıllı telefonunuzu kapatarak yeniden başlatın.

Tüm bu işlemler sonunda iPhone 6 bluetooth bağlanmıyor sorunu %90 oranında çözülmüş olduğu tespit edildi. Ancak belirli kesim de hala sorunlarının devam ettiğini belirtti. Genellikle bu kesimde iPhone sıfırlama işlemini yaptıktan sonra sorundan kurtulduğunu belirtti.

iPhone 6 bluetooth bağlanmama sorunu iPhone 6 Bluetooth Bağlantı Sorununa Çözüm iPhone 6 Bluetooth Bağlantı Sorununa Çözüm iphone 6 bluetooth sorunu

iPhone 6 Serisi Neden Bluetooth Problemi Yaşıyor?

Bu sorunun kesin bir yanıtı olmasa da sorunu yaşayan kesimler genellikle yüklenen oyun ve uygulamaların düzgün çalışmadığı zamanlarda bu sorunun ortaya çıktığını belirtti. Yani bir uygulama yüklendiği zaman iPhone üzerinde hata veriyor ve kullanıcı hatayı düzeltemediği zaman iPhone bluetooth bağlanmama sorunu yaşanıyor. Bunun temel nedeni ise hata veren oyun veya uygulamaların sistem dosyasına zarar vermesidir. Yaşanan problemler sistem dosyaları içerisinde gönderilmek istenen dosyalara işletim sistemi tarafından izin verilmeyince kullanıcının sildiği oyun ve uygulama aynı zamanda sistem dosyalarından bazılarının da silinmesine neden oluyor.

Apple bu açığını önemsiz gördüğünden bir çözüm üretmese de iPhone 7 serisinde bu soruna çözüm buldukları görülüyor. Problemi yaşamamak için ise hata veren oyun ve uygulamaları silmeden önce Applications menüsünden uygulamanın ön belleğini silmeniz yeterli oluyor.

Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download coolpad firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

0
0
14 Şubat, 23:23
IOS 11.3 Bug Sorunu

IOS 11.3 Bug Sorunu

0
0
4 Aralık, 21:03
iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

0
0
1 Kasım, 22:20
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...