IOS 11.3 Bug Sorunu

ios 11.3 bug sorunu IOS 11.3 Bug Sorunu ios 11 bug sorunu

Apple tarafından kısa bir zaman önce yayınlanan yeni uygulaması iOS 11.3 Bug ile yeniden hata tartışmalarının içine düştü ve gündeme oturdu. Şimdi yeni güncelleme ilgili olarak bu sefer yazımıza neden olan bu iOS 11.3 Bug Sorunu neyin nesi ve ortaya nasıl çıkıyor? Bildiğiniz ve haberiniz olduğu üzere Apple yeni güncellemesi olan iOS 11.3’ü yayınladı ve yayınlamasından hemen sonra da pek çok sorun gündeme taşındı. iOS 11.3 Bug Sorunu ile gündeme gelen güncelleme bu defa da ekran görüntüsü alma konusunda bu sorunu yaşadı.

Normal şartlarda iOS 11.3’de ekran görüntüsünü almak istediğinizde ekran kenarında ince beyaz bir çizgi oluşmalı ve alınan görüntünün de ön izleme çerçevesi köşede yer almalıdır. Fakat bu meydana çıkan açık ya da hata denirse ekranın belli bir kısmında dengesiz bir şekilde beyaz bir bölge oluşmasına ve kaplanmasına neden oluyor. Bu hiç beklenmeyen ve bir anda kullanıcıların karşısına çıkan iOS 11.3 Bug Sorunu için ne yazık ki kesin bir çözüm üretilememekte ve bulunamamakta.

iOS 11.3 Bug Sorunu için Önerilen Çözüm Ne?

Sosyal medyadan ya da pek çok yorum sayfasında kullanıcıların isyan çığlıkları duyulurken, sorundan mustarip ve şikayetçi olan kullanıcılara önerilebilecek tek çözüm yolu telefonu kapatıp açmak olacaktır ancak sorun yeniden yeniden tekrar edip, karşınıza çıkmakta. Forum sayfalarında pek çok şikayet ve ver yansının yanı sıra Apple’nin bu özelliği özellikle yaptığı da iddialar arasında.

Hataları yeni güncelleme ile düzelttiğini çünkü Apple’nin kendisi için yeni güncelleme yaptığı haberlerin çıkması için bir PR çalışması olabileceği iddiaları da yine kullanıcılar arasında sıkça tartışılan konular arasında. En ufak hata ile karşılaşılması durumunda cihazın ücreti de özellikle altı çizilen unsurlar arasında tabii.

Güncelleme: IOS 12 güncellemeleri kesin çözümdür. ?