iOS 10 Yenilikler İle Geliyor!

iOS 10 Yenilikler İle Geliyor! iOS 10 Yenilikler İle Geliyor! iOS 10 Images

Apple iOS 10 sürümü yakın zamanda kullanıcılara sunulacak. İçeriğiyle birçok şeyin değiştiğinin mesajını veren güncelleme ile ilgili detaylar haberimizde.
iOS 10 sürümü özellikle mesajlar kısmına getirdiği yenilikler ile dikkat çekiyor. İfade ve animasyonlar ile etiketlerin yanı sıra tam ekran efektleriyle beraber yapılan sohbetlerin keyifli hale gelmesi sağlanıyor. Son güncellemeyle beraber uygulamalar ile çalışan Siri’ye de daha fazla iş düşüyor.

Mesajlara getirilen özelliklerin detaylarını şu şekilde sıralayabiliriz: oluşturulan sohbet ortamlarında bir kutlama mesajı yayınlanacaksa bunun için ekranı kaplayan balonlar ya da havai fişekler tercih edilebiliyor. Aynı zamanda el yazısıyla yazılmış notlar göndermek de mümkün. Emoji kullanmayı sevenler içinde otomatik öneriler devreye sokulmuş. Bir diğer önemli özellik ise artık sohbet ederken medya içeriklerini oynatmak için çıkış yapmaya gerek kalmayacak. Mesajlaşma kısmında kalarak fotoğraf düzenlemesi yapılabilecek, ödeme işlemi gerçekleştirilebilecek.

iOS 10 Yenilikler İle Geliyor! iOS 10 Yenilikler İle Geliyor! iOS 10 Yenilikler İle Geliyor! 7fe10301b06f46839ba3063ca32bdc0a

iOS 10 Yenilikler İle Geliyor!

Fotoğraf demişken, yıllar boyu hatırlamak için yakalanan kareler herkes için özeldir, bu yüzden de saklanır. Ancak bazı zamanlar olur ki unuttuğumuz anılara dair fotoğraflar da galerinin arka kısımlarında kalır. İşte tam bu noktada iOS 10‘daki Memories uygulaması devreye giriyor. Fotoğraf ve videoları yüz, manzara gibi özelliklere dikkat ederek gözden geçiren uygulama, sizin için değerli anları bulup sunuyor. Memories çinde Memory Movie adlı bir bölümü de bulunduruyor.

Bunların dışında bazı uygulamalarda güncellendi ve bunların içinde iPad Safari, Split View gibi yenilikler yer alıyor.
*Uyku ile ilgili alarm düzenlemeleri yapanlar içinde bir yenilik mevcut. Uyku zamanı alarmı, hatırlatma yaparak uykuların düzene girmesi için yardımcı oluyor.
*Apple Pay alışveriş için tercih edilen uygulamalardan birisi. Bundan sonraki süreçte Apple Pay, Safari sayesinde hem web sitelerinde hemde mağazalarda daha rahat ve güvenli alışveriş keyfi sunacak.[adsx]