iOS 10.3 Beta 4 yayınlandı

iOS 10.3 Beta 4 yayınlandı iOS 10.3 Beta 4 yayınlandı ios 10 3 beta 4 1488230387

iOS 10.3 Beta 4 yayınlandı

Yakın zaman içerisinde son sürümü yayınlanacak ulan iOS 10.3ün, iOS 10.3 Beta 4 sürümü tüm geliştiriciler için yayınlandı. Geliştirmeleri ve testleri halihazırda sürmekte olan iOS 10.3 güncellemesinde bilinmekte olan tüm hataların giderilmesinin yanı sıra güvenlik güncellemeleri yer almaktadır.

iOS 10.3 Beta 4 Sürümünü Nasıl İndirebilirim?

Eğer isterseniz siz de Apple Geliştirici Merkezi üyesi olanlar için yayınlanan iOS 10.3 Beta 4 güncellemesini, Apple Geliştirici Merkezine üye olup uygun özellikli telefonlarınıza yükleyip geliştirme sürecine katkıda bulunabilirsiniz. Daha önceki beta sürümlerinden farklı olarak Apple yenilikler yerine yalnızca hata ve performans düzeltmeleri yönelik olan iOS 10.3 Beta 4 sürümü güncellemesi bugünden itibaren indirilebilmektedir.

iOS 10.3 Beta 4 Sürümünde Neler var?

Tahminen önümüzdeki Mart ayında tanıtılacak olan yeni nesil Apple iPad modellerinin tanıtılmasıyla birlikte tüm kullanıcılara kullanımına açılması beklenen iOS 10.3 sürümünde tasarım yönünden de birkaç yenilik bulunmakta. Mesela açık olan uygulamalardaki animasyon yenisiyle değiştirildi  ve kullanılmakta olan mevcut görsellerin etrafı artık oval olarak görünmekte.[ads2]

Yepyeni bir Özellik: iOS 10.3 Beta 4 Profil Kimliği

Yepyeni bir özellik olarak profil kimliği özelliği getirilen iOS 10.3 Beta 4  sürümünde bir önceki sürüm ile karşılaştırıldığında göre başka değişiklikler de görülmekte. Eski sürümlerdeki Apple kimliği yerine gelen Profil kimliği özelliği ile diğer mobil cihazlarda kullanmakta olduğunuz tüm bilgileri iOS 10.3 Beta 4 sürümü ile senkronize edebiliyorsunuz. Ayrıca iCloud bulut yedekleme özelliğinde de yapılan değişiklikler ile, artık depolama alanlarınızı daha rahat, daha kolay, daha konforlu kullanmanızı ve iyi yönetebilmenizi sağlıyor. Artık İCloud uygulamasında yedekleme işlemi yaptığınız  fotoğraf ve videolarınızın kapladığı alanı daha kapsamlı olarak  görebilirsiniz.