iMessage iOS 10 İçin Yeniliklerle Geliyor!

imessage ios 10 İçin yeniliklerle geliyor! iMessage iOS 10 İçin Yeniliklerle Geliyor! iMessage

Apple kullanıcılar için güncellemelerine devam ediyor. Son zamanların merakla beklenen güncellemelerinden biri kuşkusuz iOS 10 işletim sistemine dair olandı. Nihayet bir adım atıldı ve iMessage uygulamasının App Store’a geleceği konuşulmaya başlandı.

iMessage uygulamasına yönelik bir değişikliğin olması bekleniyordu ancak ne zaman gerçekleşeceği belli değildi. iOS 10 işletim sistemiyle beraber beklentilerde yükselince anlık mesajlaşma uygulaması iMessage için düğmeye basıldı.

Konu Apple ile ilgili olunca haliyle sonuçlar merak ediliyordu. Kullanıcılar tarafından akıllı telefonlarında sıklıkla tercih edilen programlar arasında anlık mesajlaşma uygulamaları yer alıyor. Şirketler tarafından yeni özelliklerle desteklenen uygulamalar birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Elbette Apple’da bu konuda çalışmalarını sürdürdü. Gelen haberlere bakacak olursak iMessage için yapılacak büyük çapta değişiklikler yolda diyebiliriz. Gerek işlevselliği yönünden gerekse daha rahat ve eğlenceli olması açısından Apple’ın iMessage’a dair önemli planları bulunuyor.

u1k902b5z5tg imessage ios 10 İçin yeniliklerle geliyor! iMessage iOS 10 İçin Yeniliklerle Geliyor! u1k902b5z5tg

Şirketin uygulama ile ilgili verdiği tarih 14 Eylül 2016. Kullanıcıların bu tarih itibariyle iMessage uygulamasının yeni haline kavuşmaları mümkün olacak. Dolayısıyla iOS 10 işletim sisteminin yeniliklerini bu şekilde deneyimle şansına da sahip olacaklar. Bunun için App Store’u ziyaret etmeleri yeterli.

iMessage ile ilgili detaylar arasında mesaj gönderme ve uygulama deneyimlerinde yaşanacak değişiklikler yer alıyor. Ancak unutulmaması gereken bir nokta mevcut o da şimdilik yalnızca iOS 10 Beta sürümünü kullananlar için geçerli olduğu. Verilen tarihten itibaren kullanıcılar uygulamayı indirebilecekler. Haberler ise iOS 9 sürümünü telefonlarında bulunduranların bir süre beklemeleri gerektiğini gösteriyor. iOS 10 işletim sistemi tüm cihazlar için sunulduğu zaman iMessage’ın yenilenmiş hali de kullanıcıların hizmetinde olacak.

Tüm bunlar iOS 10 işletim sisteminin ne zaman yayınlanacağına ilişkin umutları da artırmış durumda. Beta sürümü üzerinden iMessage’a dair değişiklikleri sunacak olan Apple’ın yakın bir tarihte iOS 10’u da yayınlaması bekleniyor.