Huawei Maimang 5 Telefonuna Dair Detaylar!

Huawei Maimang 5 Telefonuna Dair Detaylar! Huawei Maimang 5 Telefonuna Dair Detaylar! huawei maimang 4 5 5 inch emui 3 1 msm8939 32gb ram 3gb gps 4g fdd lte 8231

Son zamanların geliştirdiği akıllı cihazlar ile en fazla dikkat çeken isimlerinden birisi olan Huawei yeni akıllı telefon modeli ile piyasayı hareketlendirmek için geliyor. Huawei Maimang 5 isimli telefonun özelliklerine dair detaylar ise haberimizde.
Çin merkezli teknoloji şirketi olan Huawei, geçen yıl Maimang 4 adlı akıllı telefon modelini kullanıcılarına tanıtmıştı. Telefon piyasaya Huawei G8 ismiyle sunularak ilginç bir gelişmeye imza atılmıştı. Şimdi aynı şeyin Maimang 5 isimli telefon için yapılması bekleniyor.
Telefonun özelliklerine ve tasarımına gelecek olursak öncelikle isminin Huawei G9 şeklinde değiştirileceği konuşuluyor. Teknik özellikler kısmında ise, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü 2.5D kavisli IPS ekran yer alıyor. Telefon orta seviye cihazlar arasında satışa sunulacak. Ayrıca Qualcomm‘un 2GHz hızla çalışan Snapdragon 625 işlemcisi tercih edilecek.

Huawei-G8-Image-1 Huawei Maimang 5 Telefonuna Dair Detaylar! Huawei Maimang 5 Telefonuna Dair Detaylar! Huawei G8 Image 1

Maimang 5, diğer adıyla Huawei G9 iki değişik model olarak üretilecek. Bunlardan birisinde 3 GB RAM bulunacak ve 32 GB’lık dahili depolama imkanı sunulacak. Diğer modelde 4 GB RAM ile 64 GB dahili depolama alanı yer alacak. Telefonda microSD kart desteği de unutulmamış ve hafızayı 128 GB’a kadar artırabilmenin önü açılmış.
Huawei şirketinin son akıllı telefon modeli Maimang 5‘te 16 megapiksel çözünürlükte arka kamera ile 8 megapiksel çözünürlükte ön kamera kullanılacak. Aynı zamanda ön kameraya OIS ve 4K video çekim desteği eklenecek. Akıllı telefon sahiplerinin işine yarayan çift SIM kart desteği Maimang 5‘in sahip olduğu özellikler arasında bulunuyor. Batarya bölümünde ise 3.340 mAh kapasitesi olacak. İşletim sistemi de son zamanların güncelleme anlamında öne çıkan çözümü Android 6.0 Marshmallow şeklinde tercih edilecek.
Son olarak telefonda üç değişik renk seçeneğine yer verilecek. Maimang 5 Çin’de satışa sunulmasının ardından dünya piyasasında yerini alacak ancak bunun için kesin tarih henüz şirket tarafından açıklanmadı.[adsx]