Huawei G9 Plus Satışa Çıktı!

huawei g9 plus satışa Çıktı! Huawei G9 Plus Satışa Çıktı! Harga Huawei Maimang 5 Aka Huawei G9 dan Spesifikasi Andalkan Kamera 16MP Mumpuni

Huawei şirketinden gelen açıklama kullanıcıları sevindirecek gibi. Orta segment için geliştirdiği akıllı telefon modeli G9 Plus’ı duyuran şirket piyasayı yeniden hareketlendirmeye geliyor.

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei akıllı telefon pazarındaki yerini sağlamlaştırmak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda sahip olduğu özellikler bakımından bir hayli dikkat çekeceği düşünülen son model G9 Plus’a dair tüm detaylar haberimizde.

Şirket ürettiği telefonu Çin’de evsahipliğini yaptığı bir etkinlikte duyurdu ve yalnızca tanıtmakla kalmadı. Kullanıcıları bekletmek istemeyen şirket Huawei G9 Plus’ı hemen satışa sundu. Cihazın fiyat ve performans odaklı olması sebebiyle nasıl bir geri dönüş alacağı merak ediliyor.[adsx]

maimang-5 huawei g9 plus satışa Çıktı! Huawei G9 Plus Satışa Çıktı! maimang 5

Huawei G9 Plus isimli akıllı telefon modelinin özellikleri ise şu şekilde;

5,5 inç büyüklüğünde 2,5D kavisli ekrana sahip, aynı zamanda Full HD çözünürlük de içeren telefon işlemci bölümünde Qualcomm sekiz çekirdekli Snapdragon 625’i kullanıcılara sunuyor.

Depolama alanında 32 GB dahil edilirken G9 Plus’ta 3GB RAM yer alıyor. 16 megaiksellik arka kamera ise dikkat çeken ayrıntılardan biri. Bu arada belirtmek gerekirse Sony yalnızca kamera kısmında değil, IMX298 isimli sensör ile de akıllı telefona destek sağlamış durumda. Çinli şirketin ön kamera olarak ise 8 megapiksel çözünürlüğe yer verdiği görülüyor.

Tasarıma geçtiğimizde kasanın metal olarak üretildiğini, telefonun arka tarafında parmak izi tarayıcısının olduğunu söyleyebiliriz. Telefon kilidinin bu sayede daha kolay açılması hedefleniyor. İşletim sistemi olarak Android 6.0.1 Marshmallow tercih edilirken, 3.340 mAh kapasiteye sahip pilde kullanıcılara hizmet verecek. Şirket pil konusunda oldukça iddialı, söylediklerine bakılırsa 2.2 günlük kullanım süresine sahip.

Akıllı telefon piyasasının merakla beklenen ürünlerinden biri olan Huawei G9 Plus Çin’de satışa çıktı. Orta segment telefonun fiyatı 362 dolar olarak belirlenirken diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.