HTC’den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi

HTC'den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi HTC’den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi htc android 6

 

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Android N sürümüyle ilgili gelişmelere dair ilk haber HTC firmasından geldi. HTC Amerika tarafından güncellenen üç telefon modeli Android N sürümüne kavuşacak.

Android’in yeni sürümüyle ilgili gelişmelerin başlangıcı Google‘ın gerçekleştirdiği I/O etkinlikte Android N işletim sistemine ait ön izleme sürümünü paylaşması ile oldu. Google şirketinin ayrıca duyurduğu haberde, Nexus cihazların dışında kalan bazı modellerinde Android N beta sürecinin içinde olacağının müjdesi verildi. Etkinliğin ardından söz konusu sürümle ilgili süreçte adım atan ilk firma HTC oldu. 3 modelle dahi olsa HTC kullanıcıları çok yakında Android N beta sürümüne erişmiş olacak.

3 telefon modeli ile başlayan Android yolculuğunda HTC diğer modeller için de çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Özellikle One M8 için HTC cephesinden yeni bir adımın geleceği düşünülüyor.

HTC'den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi HTC'den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi HTC’den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi htc one

HTC’den Android N Sürümüyle İlgili Beklenen Açıklama Geldi

Android N Beta sürümü için süreç biraz yavaş işlese de firmaların yavaş yavaş kendilerine ait stratejiyi geliştirmesi bekleniyor. HTC ile başlayan rekabette bir sonraki firmanın kim olacağı merak edilen konular arasında.

HTC One M9 serisi modeller ve yeni Desire serisi telefonlarla ilgili de soru işaretleri bulunuyor. Yakın zamanda Android N işletim sistemiyle buluşması beklenen telefonlarla ilgili gelişmeleri ise bekleyip göreceğiz.

[ads1]Kesin olan noktalardan biri HTC‘nin son iki modeli hakkında. One M9 ve HTC 10 ile beraber One A9, Android N güncellemesine yükseltilecek. Ancak tarih henüz açıklanmadı.

Son olarak Android N‘nin dağıtım zamanıyla ilgili bilgileri verelim. Google tarafından öncelikle Nexus ve Android One programında bulunan telefonlara Android N sürümünün yüklenmesi muhtemel. Tarih olarak ise temmuz ayının adı geçiyor. Elbette üreticiler için aynı tarih geçerli değil. Üreticilerin dağıtım sürecine ağustos-eylül ayları gibi dahil olması bekleniyor.