HTC ONE 10 Isınma Sorununa Çözümler

HTC 10 Isınma HTC ONE 10 Isınma Sorununa Çözümler HTC ONE 10 Isınma Sorununa Çözümler htc isinma sorunu

HTC ısınma ayarları Dünyada bir marka haline gelmiş olan HTC teknoloji firması son çıkardığı amiral gemisi olan HTC ONE 10 akıllı telefonlarında ısınma probleminin önüne geçemiyor. Metal tasarıma sahip olan akıllı telefon ısınma problemi karşısında kullanıcılarına zor anlar yaşatıyor.

HTC ONE 10 Isınması Normal Mi?

HTC telefonlarının ısınması CPU kullanımı yüksek olan uygulamalardan dolayı olur. Telefonlarda yüksek CPU kullanımı ısınmaya neden olur ancak HTC üzerinde bu ısınma sorunu daha belirgin oluyor. Bunun sebebi ise metal gövdeye sahip olması olarak gösteriliyor. Sistemsel olarak her şey olması gerektiği gibi ancak bir akıllı telefonda bu kadar ısınma normal değil. Ayrıca yüksek sıcaklık telefonun kullanım ömrünü de kısaltacaktır.

Isınma Sorununa Karşı Yapılabilecekler

Özellikle HTC ısınma problemi yapılacak bir kaç uygulama ile ortadan kaldırılabilir. Bu yöntemler şunlardır;

  1. Şarj ederken yapılacaklar
  2. Oyun oynarken yapılacaklar
  3. Yüksek ısınma sonrasında yapılacaklar
  4. Şarj dolduğunda yapılacaklar

1.    Şarj Ederken Yapılacaklar

Telefonunuzu şarj halinde iken kullanmanız ısınmayı tetiklemeniz anlamına gelir. Şarj olurken kullanılan HTC telefonları 40 dereceye kadar ısındığı tespit edilmiştir.

2.    Oyun Oynarken Yapılacaklar

Oyun oynarken CPU harcayan en büyük etmen ekran parlaklığının en üst seviyede olması olarak karşımıza çıkıyor. Elbette onlarca lira verdiğiniz telefonunuzda en yüksek performansta oyun oynamak istiyorsunuz ancak verdiğiniz tüm paranın yanıp gitmemesi için oyun oynarken ekran parlaklığını kısmalısınız.

HTC ısınma ayarları HTC ONE 10 Isınma Sorununa Çözümler HTC ONE 10 Isınma Sorununa Çözümler htc10 isinma problemi 1024x683

3.    Yüksek Isınma Sonrasında Yapılacaklar

Telefonunuzu ilk aldığınızda tüm ayarlarını zorlayarak saatlerce kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak HTC ısınma problemi ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey kullanıma ara vermek olması gerekir. Aksi halde ilk günden telefonunuza kalıcı zararlar verebilirsiniz.[ads2]

4.    Şarj Dolduğunda Yapılacaklar

Genellikle yaptığımız uygulama yatmadan önce telefonu şarja bırakıp sabah çıkarmak oluyor. Ancak HTC 10 ısınma sorunu şarj dolumu bittiğinde şarjdan çıkarılmazsa başlıyor. Bu probleme karşı telefonunuzu gün içerisinde şarj etmeniz ve şarj dolduğunda hemen çıkarmanız ısınma problemi başlamadan bitirir.

 

Yine de binlerce TL verdiğiniz telefonunuzda bu kadar kısıtlamalar ile yaşamayı tercih edip etmemeniz size kalıyor. Ancak zaten telefonu aldıysanız karşılaştığınız ısınma sorununa karşı bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.