Google Play Uygulamaları Artık Daha Az Yer Kaplayacak!

Google Play Uygulamaları Artık Daha Az Yer Kaplayacak! Google Play Uygulamaları Artık Daha Az Yer Kaplayacak! img 1403756931 1

Google yeni projesi ile kullanıcıları mutlu etmek için geliyor. Google Play Store’da yer alan uygulamalar yakın bir tarihte daha küçük boyutlu olarak hizmete sunulacak.

Akıllı telefonlara sahip olduğumuzdan beri yeni uygulamaları takip etmekten vazgeçemiyoruz. Sınırlı depolama alanı çoğu zaman yeni bir tane indirebilmek için eskisinden vazgeçmemize neden oluyor.

Sürekli geliştirilen oyunlar, güvenlik uygulamaları ve daha birçok konuda ilgimizi çekmeyi başaran Google Play Store uygulamaları boyut olarak sıkıntıya düşürebiliyor. Hal böyle olunca Google meseleye el atmak istemiş ve bir çözüm üretmiş.

Akıllı telefonlara indirilen uygulama ya da oyunların tam boyutunu görerek hafıza durumunu kontrol edebilmek artık kullanıcıların elinde olacak. Uygulamanın boyutu yüzünden yaşanan indirme sorunları böylelikle ortadan kalkması planlanıyor. Kullanıcılar Google Play Store’da ilgilendikleri programın detaylarını öğrenerek işlemleriyle ilgili karar verebilecek.

Google-Play-Store-Hataları-ve-Çözümleri Google Play Uygulamaları Artık Daha Az Yer Kaplayacak! Google Play Uygulamaları Artık Daha Az Yer Kaplayacak! Google Play Store Hatalar   ve     z  mleri

Google konuyu akıllı telefon sahipleri açısından ele alarak bundan sonraki süreçte daha açık bir politika izlemeyi düşünüyor. Google Play Store içinde yer alan programların tüm detayları bilgiler kısmına eklenerek kişilere çözüm yolu sunacak.

Hayata geçirilecek yenilikler bununla sınırlı değil. Google’ın bir diğer planı da güncellemelere dair olacak. Zira uygulamaların boyutu yeterince yer kaplarken üzerine bir de güncelleme gelince sorun içinden çıkılmaz bir hal alıyordu. Google buna da bir çözüm buldu ve uygulama güncellemelerinin boyutunun küçülmesi adına çalışma başlattı. Gelen haberler şirketin oluşturduğu algoritmanın güncelleme boyutlarını yarı yarıya küçülteceğini gösteriyor.

Kullanıcıları sevindirecek son haber ise 2GB büyüklüğündeki oyunların boyutlarıyla ilgili oldu. Google oyunların boyutlarını yaklaşık yüzde 12 oranında düşürme kararı aldı.

Anlaşılan o ki Google yönetimi kullanıcıların ilgisini taze tutabilmek adına bu tarz değişiklikler yapma yoluna gidecek. Başarılı olup olmayacağını yakın zamanda göreceğiz.[adsx]