Google Akıllı Telefonu Pixel İçin Masraftan Kaçınmadı!

Google Akıllı Telefonu Pixel İçin Masraftan Kaçınmadı! Google Akıllı Telefonu Pixel İçin Masraftan Kaçınmadı! phone hero module hero image 1440 2x grey 1

Google kendisine ait akıllı telefon modeli Pixel için kesenin ağzını açmış durumda. Telefon için yayınlanan reklamlar pek çok yerde kullanıcıların karşısına çıktı. Google’ın reklam stratejisine dair detaylar haberimizde.

Google üzerinde çalıştığı Pixel telefonların reklamı için elinden geleni yapıyor. Öyle ki dergilerde, New York Times web sitesinin ön yüzünde ya da Ulusal futbol Ligi maçlarının TV’de dönen reklamlarında. Her yerde bu reklamlarla karşılaşmak mümkün.

Bloomberg’in sitesinde yer alan habere göre bu durum analistlere için Google’ın geliştirmiş olduğu akıllı telefon modeline yönelik iyi bir başlangıç anlamına geliyor.

Telekomünikasyon araştırma firması olarak bilinen Wave7’nin elli Verizon mağazasını içeren bir araştırmasına göre Pixel cihazlar, Verizon Communications Inc. ile birlikte telefon etkileşimlerinin %12.3’ünü oluşturdu.

Google Akıllı Telefonu Pixel İçin Masraftan Kaçınmadı! Google Akıllı Telefonu Pixel İçin Masraftan Kaçınmadı! phone banner 1024x538

Google akıllı telefonu Pixel’i kendi çevrimiçi mağazasından da kullanıcıların beğenisine sundu. Monness Crespi Hardt & Co. analisti James Cakmak dönem süresince yaklaşık olarak 1 milyon adet satışın gerçekleşmesini bekliyor. Lansmanın ardından beklentiler yüksek tutulmuştu ve Morgan Stanley analistlerinin tahmini Kasım ayı sonlarında 2 milyar dolar gelir elde edileceği yönündeydi.

Her ne kadar rakamlar dikkat çekse de yine de Apple Inc. ve diğer büyük Android üreticileri ile karşılaştırma yapıldığında soluk durdu zira Apple 2015’in tatil çeyreğinde 75 milyon adet iPhone satışını gerçekleştirmişti.

Akıllı telefon sektöründe yaşanan hızlı değişimler şirketlerin farklı stratejiler ile gündeme gelmesine neden oluyor. Yakın zamanda satışa sunulan Apple iPhone modelleri, Samsung’un yeni planları gibi gelişmeler rekabetin seviyesini de yükseltiyor.[ads2]

Google harcamalarının devam edebileceği söyleniyor. Şirketin donanım birimine yakın olan kişiler Pixel hattının önümüzdeki yıllar içerisinde genişletileceğine dair planların olduğunu açıkladı. Google’ın akıllı telefon modeli Pixel’in geleceği ve diğer şirketlerin buna karşılık neler yapacağını bekleyip göreceğiz.