Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

GMAİL Rehberini iPhone’a Aktarma Sorunu

Mobil 19 Haziran, 01:49'de eklendi 894 Görüntülenme

Google tarafından İOS cihazları için GMail uygulaması 2.0 versiyonu ile yenilendi. Bu versiyon içerisinde Apple kullanıcılarını memnun etmek için bir yeni özellik daha eklendi. Bu özellik ise daha önceden GMail rehber aktarma sorunu için geliştirilen rehber aktarma fonksiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

GMail Rehberi Aktarma Sorununa Çözüm

Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan kolaylıkla rehber aktarımı için artık CardDAV protokolü bulunuyor. 3 Parti cihazlardan iPhone’a rehber artarımı sağlayan bu özellik ile artık tüm rehber kayıtları aktarılabiliyor. Yaşanılan GMail rehber aktarma sorunu için uygulamanızı güncelledikten sonra aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır;

  • Ayarlardan posta, kişiler, takvimler menüsünü açın
  • Sonrasında hesap ekleye tıklayarak diğer seçeneğini tercih edin
  • Açılan pencereden CardDAV seçeneğini seçerek server bölümüne Google.com, kullanıcı adına GMail hesabınızı, password kısmına belirlediğiniz şifreyi son olarak da description bölümüne ise bir açıklama girerek next butonuna basın.
  • Daha sonrasında ise rehber seçeneğinin açık modda olduğunu kontrol edin.

Yapılan bu işlem sonrasında rehber aktarma sorununuz tamamen ortadan kalkmış olur. Ancak öncesinde telefonunuzu yeniden başlatmanızda fayda olacaktır.

Gmail Rehber aktarma sorunu Gmail rehber aktarma sorunu GMAİL Rehberini iPhone’a Aktarma Sorunu gmail rehber aktarimi 1024x640

GMail ve Takvim Hizmetleri Sorunu Hala Devam Ediyorsa

Google daha önceleri takvim ve GMail hizmetlerine erişim için CalDAV ile IMAP adında iki açık protokol ile destek veriyordu. Ancak bu iki protokolde deneyimi artırmak için Google CardDAV protokolünü geliştirdi. Rehber aktarım sırasında sorun yaşanması halinde GMail uygulamasını güncellemek yerine kaldırıp baştan yüklemek daha sağlıklı çözüm sunuyor.

Bazen Jailbreak yüklü iPhone cihazlarında bu işlemler sonrasında hala GMail rehber aktarma sorunu devam ediyor. Yaşanan bu sorun için kullanıcılar kendi çözümlerini bularak yeni bir yöntem geliştirdi. Geliştirilen yönteme göre güncelleme dosyası ile oynanmış yeni GMail uygulaması indirme sitelerindeki yerini aldı. Bu sitelerden indirilecek olan GMail uygulaması rehber aktarım sorunu yaşatmıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken başka bir problem baş gösteriyor oda virüs tehlikesi. Bazen mobil cihazlarınızı kullanılmaz hale getiren zararlı yazılım yada virüsler bu indirme sitelerinden cihazınıza bulaşabiliyor. Bundan dolayı GMail uygulaması indireceğiniz sitelerin güvenilir olmasına dikkat edin.

Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download huawei firmware
Download WordPress Themes
free online course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

0
0
14 Şubat, 23:23
IOS 11.3 Bug Sorunu

IOS 11.3 Bug Sorunu

0
0
4 Aralık, 21:03
iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

0
0
1 Kasım, 22:20
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...