General Mobile GM 5 Satışa Sunuldu!

General Mobile GM 5 Satışa Sunuldu! General Mobile GM 5 Satışa Sunuldu! general mobile gm5

Çıkardığı telefonlar ile piyasada yerini alan ve başarılı satış rakamları elde eden Genel Mobile, Android One modeli olan yeni telefonu GM 5’i resmen duyurdu ve satışlarına başladı.

Şirketin Android One serisine ait bundan önce çıkardığı iki model daha bulunuyor. General Mobile 4G ile GM 5 Plus. Son olarak ise GM 5 isimli telefonunu duyurarak müşterilerinin beğenisine sundu.

Fiyat olarak makul bir seviyede tutulan telefonun değeri 699 TL şeklinde açıklanırken 5.5 inç büyüklüğündeki HD çözünürlükteki ekran ile gelen GM 5, 9.3 mm kalınlığa sahip olarak geliştirildi. Renk seçenekleri ise uzay grisi, siyah ve altın olarak belirlendi.

GM 5’in arka kısmında 13 megapiksellik ve ön tarafında 5 megapiksellik kamerası bulunuyor. İşlemci bölümünde 64 bit Snapdragon 410 işlemciye yer verilirken, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza yeni modelin içerisine dahil edilmiş. Ayrıca microSD kart desteğinin eklendiği telefon 2500 mAh batarya ile satışa sunuldu. LTE modem ve FM radyo da telefonun diğer özellikleri arasında yer alıyor.

general-mobile-gm-5-1478255275 General Mobile GM 5 Satışa Sunuldu! General Mobile GM 5 Satışa Sunuldu! general mobile gm 5 1478255275

Şirketin yönetim kurulu başkanı Sebahattin Yaman tarafından yapılan açıklamada Android One programı kapsamında satılan telefonların oldukça başarılı bir grafik çizdiği, özellikle General Mobile 4G modelinin 215 yılında 1 milyondan daha fazla satış rakamına ulaştığı ifade edildi.

Android One içerisinde yer alan bir diğer model olan GM 5 Plus‘ın ise yurt dışında başarılı bir şekilde müşterilere ulaştırıldığı açıklandı. Tercih edilen telefonlar listesinde General Mobile’ın üst sıralarda bulunduğunun altı çizilirken son olarak geliştirilen GM 5 modeli ile dünya genelinde başarıya ulaşmak istendiği belirtildi.

Raflarda yerini alan GM 5 modelinin tek ve çift SIM karta sahip iki versiyonu mevcut. Siyah, altın ve uzay grisi renk seçenekleri ile satışa çıkarılan telefon 699 TL fiyat etiketi ile müşterilerin beğenisine sunuldu.