General Mobile GM 5 Plus Özellikleri İnceleme

general mobile gm 5 plus Özellikleri İnceleme General Mobile GM 5 Plus Özellikleri İnceleme general mobile 5 plus cikis tarihi

GM 5 Plus Google’ın Android One ekosisteminin içinde yer alan en güçlü modelleri arasında yer almaktadır. Android platformuna 4G modeli ile hızlı bir giriş yapan General Mobile Android One ekosisteminde de en çok satış yapan iş ortaklarından oldu. General Mobile 4G segmetine göre oldukça iyi bir başarı elde ettikten sonra şimdi GM 5 Plus ile karşımızda.

MWC 2016’da Barcelona’da görücü karşısına çıkan General Mobile GM 5 Plus Türkiye’de de satışa sunuldu. Android işletim sistemine sahip olan GM 5 Plus en iyi şekilde Android deneyimi yaşamanız için hızlı güncelleme desteğini de beraberinde sunmaktadır. Android 6.0.1 Marshmallow sürümü ile kullanıcıları sunulan GM 5 Plus LTPS tabanlı parlak ve kaliteli bir ekran ile karşımızı çıkıyor. Gorilla Glass 4 cam ile korunan GM 5 Plus 5.5 inç ekran büyüklüğünde bir akıllı telefon olması ile birlikte Full HD çözünürlüğünde 401ppi keskinliğe sahiptir.

General Mobile GM 5 Plus Özellikleri İnceleme general mobile gm 5 plus Özellikleri İnceleme General Mobile GM 5 Plus Özellikleri İnceleme General Mobile 5 Plus 300x165

General Mobile GM 5 Plus Özellikleri İnceleme

Hem teknik özellikleri hem de fiyatı ile dikkat çeken GM 5 Plus 3GB RAM ve Qualcomm’un 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisinden gücünü alıyor. GM 5 Plus aynı zamanda günümüz oyunların birçoğunu da rahatlıkla oynayabileceğiniz Adreno 405 grafik birimine sahiptir. 32GB dâhili depolama alanına sahip olan GM 5 Plus üst seviye modellerdeki gibi yüksek RAM kapasitesine sahip bir akıllı telefondur.[ads1] General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonu dâhili depolama alanı ile birlikte arttırabilir microSD kart desteğini de sizlere sunmaktadır. Akıllı telefonlarda en çok dikkat çeken özellikler arasında yer alan kamera GM 5 Plus’da 13MP arka ve ön kamera olarak karşımıza çıkıyor. DxO Mark standartlarına uygun olan kamera pikseli aynı zamanda arkada bulunan çift flaş ve önde bulunan LED flaş ile dikkat çekiyor. GM 5 Plus USB Type C ile birlikte GM Turbo Şarj teknolojisini de destekleyen bir yapıda 3.100mAh kapasiteli batarya ile karşımızı çıkıyor.