General Mobile 4G, Android N’yi Almaya Başladı

Android N General Mobile 4G, Android N’yi Almaya Başladı android 4g

General Mobile, Discovery telefonu ile büyük bir çıkış yakalamıştı ve ülke çapında en çok kullanılan telefonlardan biri olmuştu. Bunun üzerine Google ile de anlaşma yapan General Mobile, çıkardığı telefonlarda Google’ın güncellemelerini diğer telefonlardan daha önce alıyor. Google ile yaptığı iş birliği ile amiral gemileri bile daha bu güncellemeyi almadan General Mobile telefonlar güncellemeleri alabiliyor. Buna bir örnek olarak da Androin N gösterilebilir. Daha yeni çıkan bir sistem olmasına rağmen, General Mobile 4G ve Nexus telefonlarda kullanıma sunulmaya başlandı bile.

android 4g Android N General Mobile 4G, Android N’yi Almaya Başladı android 4g 300x158

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Android N, dün sabah Nexus telefonlarda kullanılabilir hale getirilmişti. Son gelen haberler ile Android N ‘nin geliştirici ön izleme sürümünün General Mobile 4G telefonlarda da kullanılabilir hale geldiği açıklandı. Gelen güncelleme ile General Mobile resmi bir açıklama yaptı ve gelen yenilikleri sıraladı. Android N güncellemesi ile gelen yenilikler ise şunlar:

[ads1]
  • 4G telefonlara gece modu eklendi.
  • Aynı ekranda 2 uygulama çalıştırabilme özelliği ( özellikle aynı anda 2 şeyle uğraşanlar için harika bir özellik)
  • Kullanılan bazı uygulamalardan gelen bildirimlerin ayarlarına daha kısa yoldan ulaşılabilecek.
  • Batarya bildirimlerinin bulunduğu grafikte yeniliklere gidildi.
  • Ayarlar sekmesinde ekranı sağa kaydırdığınız zaman başka bir sekme gelebiliyor. Örneğin zil sesini değiştirmek istediğinizde başka bir uygulama ekranına daha hızlı bir geçiş sağlamış oluyorsunuz. Bu da kullanıcıların en çok istediği hızlı kullanımı rahatlıkla bizlere sunuyor.
  • Android tabanlı telefonlar için Mart ayı güncellemelerini de bizimle buluşturuyor. Yeni çıkan birçok Android virüsüne karşı koruma sağlayacak bu güncelleme, kullanıcıların güvenliğini üst seviyelere çıkarıyor.
  • Çift ekran kullanırken görüntü ekranının büyüklüğü ayarlanabilir hale getirildi. Kullanacağınız ekranların büyüklüğünü siz ayarlayabiliyorsunuz.