Gear S2 Güncellemesi Geliyor!

Gear S2 Güncellemesi Geliyor! Gear S2 Güncellemesi Geliyor! Screen Shot 2015 09 23 at 5

Samsung‘un gözde ürünleri arasında yer alan akıllı saat modeli Gear S2 çok yakında yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Şirket hazırladığı yenilikler ile beraber Gear S2‘nin daha fazla tanınmasına zemin hazırlayacak.
Samsung akıllı saat modeli Gear S2‘yi 2015 yılındaki bir lansmanda tanıtmıştı. Klasik ve spor olarak iki ayrı modeli bulunan Gear S2‘nin yuvarlak tasarımı dikkat çekiyor. Saatin yan kısımlarında ise geri ve ana ekran tuşları yer alıyor. Su ve toza karşı dayanıklı yapısı da cihazın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Simple_GearS2_Dark_1920 Gear S2 Güncellemesi Geliyor! Gear S2 Güncellemesi Geliyor! Simple GearS2 Dark 1920 1024x576

Akıllı saatler giyilebilir teknoloji ürünlerinin en fazla tercih edilenler bölümünde bulunuyor. Firmaların üzerinde çalıştıkları çözümler ile piyasadaki rekabeti artırırken Samsung, Gear S2 sayesinde bu anlamda bir adım önde gösteriliyor. SamMobile sitesinin haberine göre şirket yakın bir zamanda büyük çapta güncelleme yayınlamayı düşünüyor.
Peki söz konusu güncelleme ile Gear S2‘de neler değişecek?
Akıllı saat Gear S2‘de bundan sonra kullanıcılar kişisel fotoğraflarını duvar kağıdı olarak kullanabilecek. Uyku düzeni konusunda da kişilere yardımcı olması beklenen özellikle beraber aynı zamanda yeni saat yüzleri de gelecek.
Samsung‘un büyük bir güncelleme üzerinde çalıştığının en büyük göstergelerinden birisi de fitness istatiklerinin Facebook‘ta paylaşılabilmesi olacak.

gears2-fb Gear S2 Güncellemesi Geliyor! Gear S2 Güncellemesi Geliyor! gears2 fb 1 1024x642

Kullanıcıları memnun edeceği düşünülen diğer özellikler ise şu şekilde:
Bildirim yönetimlerinin rahatlıkla yapılabilmesi için yeni bir menü oluşturulacak. S-Voice sesli asistan özelliği sayesinde zamanlayıcı başlatmakta mümkün olacak. Ek olarak hava uygulamasına Ultraviyole Endeksine ait bilgiler eklenecek.
Samsung‘un akıllı saat çözümü Gear S2 için hazırlanan güncellemenin şimdilik iOS işletim sistemi için uygun görünmüyor. Elbette bu durumu değiştirmek için çalışmaların yapılması da mümkün. Gear S2 güncellemesinin ardından ise eylül ayında Gear S3‘ün tanıtımı gerçekleşecek.[adsx]