Galaxy Note 7 Yenilendi Ve Dağıtımına Başlandı!

Galaxy Note 7 Yenilendi Ve Dağıtımına Başlandı! Galaxy Note 7 Yenilendi Ve Dağıtımına Başlandı! gn7stylus 930x771

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un merakla beklenen Galaxy Note 7 adlı akıllı telefon modeli bir süre önce piyasaya sürülmüş ancak yaşanan batarya sorunları yüzünden kullanıcılar bazı durumlarla karşı karşıya kalmıştı. bunun üzerine Samsung firmasından konuyla ilgili bir açıklama gelmişti.

Açıklamada batarya problemi ile karşılaşan kişilerin telefonu iade etmesi, herhangi bir problemle karşılaşmayanların da aynı şekilde telefonlarını geri göndermesi istenmişti. Alınan hatalı telefonların yerine yenilerinin bir süre sonra sahiplerine gönderileceği de belirtilmişti. Beklenen gönderim işlemi başladı ve sorunu giderilen yeni Galaxy Note 7’ler yola çıktı.

Samsung’un büyük ümitlerle piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7 akıllı telefon modeli beklenmedik bir batarya sorunu ile gündeme oturmuştu. Şirket zor durumda kalanların telefonlarını yenileriyle değiştireceğini söylemiş, mevcut problem üzerinde çalışmaya başlamıştı. Yenilenen Galaxy Note 7’ler sahiplerine ulaştırılması için yola çıktılar ancak “bu telefonları eskilerinden ayıran herhangi bir işaret var mı?” sorusu da akıllara geldi.

hgalaxynot Galaxy Note 7 Yenilendi Ve Dağıtımına Başlandı! Galaxy Note 7 Yenilendi Ve Dağıtımına Başlandı! hgalaxynot

Değişim programı kapsamında eski telefonlarını gönderenlere yenisini iade etmeye başlayan Samsung, bunun için öncelikli olarak Kanada’yı seçti. 19 Eylül tarihini dağıtım için belirleyen şirketin gönderileri yola çıkardığı belirtildi.

Yenilenen ve hatası giderilen Galaxy Note 7’yi sorunlu modelinden ayıran en belirgin özellik olarak içine konduğu kutunun üzerinde yer alan siyah kare gösteriliyor. Telefonun batarya problemi gündeme geldiğinde bir sorun taşımayan modellerin kutularında mavi renkli S harfi yer alıyordu. Yeni Galaxy Note 7’lerin kutusunda ise S harfi yerine küçük siyah bir kare bulunuyor.

Değişim programı kapsamında Kanada’da gönderilere başlayan Samsung ABD’li kullanıcılar içinde tarih olarak 21 Eylül’ü belirledi. Ülkemizdeki sorunlu Galaxy Note 7’lerin değiştirilmesi ile ilgili kesin bir tarih ise henüz açıklanmadı. Şirketten konuyla ilgili bir açıklama geldiği takdirde sizlerle paylaşacağız.