Galaxy Note 7 S-Pen İle Geliyor!

galaxy note 7 s-pen İle geliyor! Galaxy Note 7 S-Pen İle Geliyor! galaxy note 7 inceleme videosu sizdi5790dc609164e

Samsung firması akıllı telefon aksesuarları konusunda da kendisini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Galaxy Note 7 adlı akıllı telefonu için ürettiği S-Pen kalemi güzel değişikliklerle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Samsung bilindiği gibi Galaxy serisi ile başarılı bir çıkış yakalamış durumda ve akıllı telefonlarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Şirket farklı bir hamle yaparak Galaxy Note 7 için S-Pen isimli bir kalem üretti ve donanım, yazılım alanlarında oldukça güzel iyileştirmeler yaparak piyasaya sundu. Özellikleri arasında şarj edilmesine gerek olmadığının bulunduğunu belirtelim.

Konunun detaylarına gelecek olursak bas-çıkar formunda telefona eklenen S-Pen önceki modeline kıyasla biraz uzun ve buna karşın uç kısmı daha küçük. Uzunluğu 108 mm olan kalemin ucu 0.7 mm. Ve elbette suya ve toza dayanıklı olması S-Pen’i dikkat çekici kılan özelliklerinden.

157320 galaxy note 7 s-pen İle geliyor! Galaxy Note 7 S-Pen İle Geliyor! 157320

Samsung’un Galaxy Note 7 ile beraber satışa sunacağı yeni kalemi S-Pen dayanıklı yapısıyla kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor zira sahip olduğu IP68 adlı sertifikayla ıslak ekran ya da su altı fark etmeksizin kullanılabiliyor. Kalemin tanıma uzaklığı ise 14 mm belirlenmiş. Akıllı telefonlarını kullanırken kalem tercih edenler için iyi bir seçenek olacak olan S-Pen basınç hassasiyeti bölümünde de yenilenmiş ve 4.096 seviyesiyle hazırlanmış.

Güney Kore merkezli şirketin kullanıcıları için geliştirerek piyasaya sürdüğü Galaxy serisi oldukça fazla sevildi. Yeni modellerin bir bir piyasada yerini almasının ardından bu defa tanıtım sırası Galaxy Note 7 için S-Pen kaleme geldi. Şirketin daha kullanışlı olması açısından bolca kalem başlığı alternatifi sunduğunu söylemek mümkün. Artık not hazırlamak, ekrana yazı yazma ve akıllı seçim gibi farklı seçenekler S-Pen’e eklenmiş durumda. Son olarak belirtmemiz gerekirse bu kalem ile istenilen herhangi bir yazıyı ya da ekranı yakınlaştırma imkânı da telefon sahiplerine sunuluyor.