Galaxy Note 7 Fiyatı Belirlendi!

galaxy note 7 fiyatı belirlendi! Galaxy Note 7 Fiyatı Belirlendi! samsung galaxy note 6 note 7

Samsung şirketi kullanıcıların ilgisini bolca çeken Galaxy serisi ile ilgili gündemde kalmaya devam ediyor. Öyle ki önce Galaxy Note 7 akıllı telefonun tanıtımı gerçekleştirildi, sonra da fiyat ve çıkış tarihi olarak belirlenen rakamlar merak edilmeye başlandı.

Galaxy Note 7 son zamanların en sevilen telefon serilerinden biri olan Galaxy’nin son gözdesi diyebiliriz. Sahip olduğu yenilikler bakımından ilkleri yaşatacak olan telefonun ne zaman kullanıcılarla buluşacağı merak ediliyor.

Özellikle tasarım ve donanım hususlarında gözlerin çevrildiği Galaxy Note 7 Samsung için iyi bir gelecek sunmayı vaat ediyor. Tabii tanıtımın ardından ilk konuşulan konular arasında meşhur akıllı telefonun fiyatı ve çıkış tarihi yer aldı. Ön siparişlerinden bahsedecek olursak Türkiye’de 3.999 TL fiyat etiketiyle sunulmuştu, şimdilerde bu rakam biraz düşmüş olsa da ilk zamanlar için yüksek bir fiyat söz konusuydu. Belirtmek gerekirse bahsedilen etiket fiyatı resmi makamlardan gelmedi.

samsung-galaxy-note-7 galaxy note 7 fiyatı belirlendi! Galaxy Note 7 Fiyatı Belirlendi! samsung galaxy note 7

Peki, Avrupa’da durum ne? Ülkemizden önce dış devletlerdeki fiyatı belli olan Galaxy Note 7’nin etiketinde 849 Euro yazıyordu. Bu şekilde ön siparişler alınmaya başlanmıştı.

Samsung Galaxy Note 7’nin Türkiye’de ağustos ayının son günlerinde piyasaya sürülmesi beklenirken ücret konusunda yapılan tahminler ortalama 3.500 TL olacağını gösteriyor. Güney Koreli merkezli şirketin bu konuda yapacağı tercihi bekleyip göreceğiz. Tasarım bölümünde Galaxy Note 7 siyah, mavi ve gümüş renkleriyle kullanıcılara sunulacak.

Galaxy Note 7 akıllı telefon modelinin özellikleri ise şu şekilde;

Super AMOLED özelliğin tercih edildiği telefonda 5.7 inç büyüklüğünde kavisli ekranı bulunuyor. Türkiye sürümünde işlemci olarak Exynos 8890’ın kullanılması bekleniyor. Kasa bölümünde ise IP68 sertifikası dikkatleri çekiyor. Daha önceki haberlerde belirtildiği üzere S-Pen kalem ile satışa sunulacak olan Galaxy Note 7’de  USB Type-C bağlantı noktası ve iris tarayıcı da yer alıyor.