Galaxy Note 6’nın Model Numarası Belli Oldu!

Galaxy Note 6'nın Model Numarası Belli Oldu Galaxy Note 6’nın Model Numarası Belli Oldu! maxresdefault

Herkesin merakla beklediği Samsung’un son gözdesi Galaxy Note 6 şimdiden haber sayfalarının başköşesine yerleşti. Sağlamlığı ve tasarımlarıyla kullanıcılardan daima iyi not almayı başaran Samsung firmasının son telefonu Galaxy Note 6’ın temmuz ayı itibariyle resmi tanıtımının gerçekleşmesi bekleniyor. Bu arada cihazla ilgili söylentilerinde ardı arkası kesilmiyor.

Daha önceden raflarda yerini alan telefon modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile piyasaya rüzgâr gibi giren Samsung’un sonraki adımı Galaxy Note 6 için olacak. Sızıntı haberlere her geçen gün bir yenisi eklenirken bu defa öğrendiklerimiz Galaxy Note 6’nın bölgeler için belirlenen model numaraları oldu.

Samsung, Galaxy Note 5 için SM-N920 model numarasını tercih etmişti. Üzerinde çalışt

Galaxy Note 6'nın Model Numarası Belli Oldu! Galaxy Note 6'nın Model Numarası Belli Oldu Galaxy Note 6’nın Model Numarası Belli Oldu! Galaxy Note 6 Specs Dual Operating System 12 MP Primary Camera 8 GB RAM and More

Galaxy Note 6’nın Model Numarası Belli Oldu!

ığı ve yakında raflarda yerini alacak olan Galaxy Note 6 içinse SM-N930 model numarasını kullanacağı iddia edildi. Avrupa sürümü için farklı bir numaranın kullanılacağı da söyleniyor. Eğer gelen haberler doğru ise Avrupa’da satılacak olan ürünler SM-N930F adını alacak. Sızıntılar bununla da sınırlı değil. Cihazın Amerika ve Güney Koreli operatörler için belirlenen model numaraları da bulunuyor.

 

Galaxy Note 6'nın Model Numarası Belli Oldu Galaxy Note 6'nın Model Numarası Belli Oldu Galaxy Note 6’nın Model Numarası Belli Oldu! Note 6

Galaxy Note 6’nın Model Numarası Belli Oldu

[ads1]

Geliştirdiği her cihaz ile telefon piyasasına hızlı girişler yapmayı seven Samsung, Galaxy Note ürünlerine bir yenisini daha ekleyecek. Galaxy Note 6 ile popülerliğini devam ettirmeyi amaçlayan şirketin iddialara çerçevesinde Galaxy Note 6’yı temmuz ayında resmen tanıtması bekleniyor.

Ekran büyüklüğü 5,8 inç olan Galaxy Note 6 Quad HD çözünürlüğe sahip Super AMOLED ekran ile satışa çıkacak. İşletim sistemi Android 7,0 olarak belirlenen telefon, Türkiye’de Exynos işlemcisini kullanacak.

Ortaya atılan iddialar Galaxy Note 6’nın 8GB RAM’e sahip olacağı şeklinde olsa da Samsung şirketinin yeni ürünü için 6GB RAM kullanması bile büyük bir adım diye değerlendirilebilir.[ads1]

Galaxy Note 6, Galaxy Note  5 ile aynı tasarıma sahip olacak gibi görünüyor. Su ve toza karşı güçlü yapıya sahip cihazda farklılıkların sergileneceği de muhakkak.

Son olarak Galaxy Note 6’nın microSD kart desteği mevcut. Kamerası içinse Galaxy S7 ve S7 Edge’de kullanılanlar tercih edilecek.