Galaxy J5 İçin Marshmallow Güncellemesi Geldi!

galaxy j5 İçin marshmallow güncellemesi geldi! Galaxy J5 İçin Marshmallow Güncellemesi Geldi! Samsung Galaxy J5 2016

Samsung son telefon modellerine Android güncellemelerini getirmeye başladı. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen akıllı telefon modeli Galaxy J5 kullananlar Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesine nihayet kavuştu.

Samsung 2015 yılının başında yeni telefon modeli Galaxy J1‘in tanıtımını yapmıştı. Oluşturduğu J serisi ile akıllı telefon alanına yeni bir soluk getiren şirket bir süre sonra Galaxy J5 ve Galaxy J7 adlı iki yeni model üzerinde çalışmaya başladı. Alt orta seviye cihazlar olarak tanımlanan bu telefonlardan Galaxy J7 diğerine oranla biraz daha büyük olarak üretildi. 170 gram ağırlığındaki J7, 7.9 mm kalınlığa sahip. Galaxy J5 ise 8.5 mm kalınlığında 149 gram olarak satışa sunuldu. İki telefonda da 4G LTE desteği mevcut. Şık tasarımlı Galaxy J modelleri metal çerçevesi ile piyasada bulunan çoğu telefonla aynı seviyede görünüyor.

Güncelleme ile ilgili haber SamMobile sitesinde yayınlandı ve SM-J500F model numaralı Galaxy J5‘te Android 6.0.1 Marshmallow kullanılmaya başlandı. Şimdilik yalnızca Hindistan ile sınırlı olan güncellemenin en kısa zamanda diğer ülkelere de ulaşması bekleniyor.

SM-J500FZKATUR-202748-0-1 galaxy j5 İçin marshmallow güncellemesi geldi! Galaxy J5 İçin Marshmallow Güncellemesi Geldi! SM J500FZKATUR 202748 0 1 1024x547

Samsung Galaxy J5 kullanıcılarının merakla beklediği Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesinin getirdiği yenilikler arasında gelişmiş bir TouchWiz  kullanıcı arayüzü bulunuyor. Aynı zamanda pil iyileştirmesine yardımcı olan Doze Modu ile Google tarafından eklenen uygulamalar da yazılımla beraber gelen iyileştirmeler arasında yer alıyor. Güvenliğe dair yapılan düzenlemeler ve performansın geliştirilmesi de diğer olumlu yönleri.

Galaxy J5‘in özellikleri ise şu şekilde:
*5 inç HD LCD ekran
*Qualcomm Snapdragon 410 yongaseti
*5GB RAM
*MicroSD kart desteği ile dahili 8GB hafıza
*2600mAh batarya

Şirket son yıllarda ürettiği A ve S serisi akıllı telefon modellerine J serisi ile devam etti. Uygun fiyatları ile akıllı telefon pazarına giriş yapan cihazlar beklentilerin üzerinde çıkarak dikkatleri üzerine çekmişti.[adsx]