Galaxy S7 Ve S7 Edge İçin Güncelleme Yayınlandı!

Galaxy S7 Ve S7 Edge İçin Güncelleme Yayınlandı! Galaxy S7 Ve S7 Edge İçin Güncelleme Yayınlandı! galaxy s7 ve s7 edge 300116 1

Samsung bir süre önce yaşadığı kötü olayın izlerini silmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket Galaxy S7 modelleri için hazırladığı güvenlik güncellemesini yayınladı.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, Galaxy modelleriyle bir hayli revaçta diyebiliriz. Son olarak merakla beklenen Galaxy Note 7’yi piyasaya süren şirket maalesef cihazların yanması gibi sorunlar yüzünden piyasadan toplamak zorunda kalmıştı. Toplanan Note 7’lerin ise tamamen yok edileceğini bir süre önce haber olarak sizlerle paylaşmıştık.

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Samsung toparlanma sürecine girmek için Galaxy S7 ve S7 Edge modellerine yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak S7 modelleri için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı.

samsung-galaxy-s7-edge-plus Galaxy S7 Ve S7 Edge İçin Güncelleme Yayınlandı! Galaxy S7 Ve S7 Edge İçin Güncelleme Yayınlandı! samsung galaxy s7 edge plus 1024x550

Galaxy Note 7’nin sahip olduğu arabirim henüz Galaxy S7 modellerinde bulunmuyor. Bu açığı gidermek için şirket tarafından bir değişik hazırlandı ve  Android Nougat güncellemesiyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunulmasına karar verildi.

Samsung bir önceki modelleri olan Galaxy S7 ve S7 Edge içinde Ekim ayına ait güncellemeleri yayınladı. Avrupa’da kullanıcılara sunulan güncellemenin boyutu 29 MB ve OTA olarak gönderiliyor. Konuyla ilgili bir diğer detay ise XXS1BPJ1 yazılım sürümlü güncellemenin Google tarafından Ekim ayında verilen tüm güvenlik güncellemelerini kapsıyor olması.

Peki, Samsung’dan Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri için beklenen büyük güncellemenin tarihi belli mi?

Bu sorunun cevabını Aralık ya da Ocak ayı olarak verebiliriz. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için oluşturulacak Android 7.0 Nougat güncellemesinin yılın son ayı ile beraber gelebileceği söyleniyor. Güncellemeler için yeni modelleri beklemek istemeyen şirketin Note 7 krizi ile ortaya çıkan zararı bu şekilde kapatmak istediği de konuşulanlar arasında. Öyle ki yeni üretilen Galaxy S7’lerin kutusundan yeni sürümle beraber çıkması ihtimali de yüksek görülüyor.