Facebook Yenilendi!

Facebook Yenilendi! Facebook Yenilendi! facebook like logo 1

Facebook yeniliklerinin ardı arkası kesilmiyor. Sosyal paylaşım siteleri arasında en popüler ve en çok kullanıcıya sahip site olarak bilinen Facebook tam üç adet yeniliğe daha imza attı.

Anlık durum ya da hatıraların paylaşılması gibi seçeneklerle sayısız kullanıcıyı kendine çekmeyi başaran Facebook şimdi de paylaşımlar için yeni yollar geliştirdi. Bilindiği gibi Facebook dışındaki yerlerde paylaşılan herhangi bir gönderi site içerisindeki arkadaşlara sunulabiliyor. Söz konusu işlem için gerekli olan beğen, paylaş, tavsiye et gibi butonlar ise artık yenilendi. Bununla beraber Chrome içinde bir değişiklik yapıldı ve tek bir tık sayesinde başka sitelerdeki içerikler kaydedilerek Facebook üzerinden paylaşılmasının önü açıldı.


o-FACEBOOK-facebook Facebook Yenilendi! Facebook Yenilendi! o FACEBOOK facebook 1024x512

Chrome yeniliği kişilerin oldukça işine yarayacak gibi görünüyor zira denk gelinen bir haberin ya da bulunan bir yemek tarifinin vakit olmamasından dolayı incelenmeden bırakılması sık karşılaşılan durumlardan. Facebook yönetimi de konuya çözüm bulmak amacıyla Facebook’a kaydet yani Save To Facebook özelliğini geliştirdi. Kullanıcılar bu sayede daha sonra geri dönüş yaparak kontrol etmek istedikleri tüm gönderileri Facebook‘a kaydedebilecek. Gönderilere ulaşmakta bir hayli kolay.[ads1]

Yer imi olarak kaydedilen içeriklere internet erişimi olan herhangi bir cihaz üzerinden erişilebilecek. Chrome kullanıcıları bahsettiğimiz özellikten bu zamana dek yararlanamıyordu ancak site tarafından getirilen yenilik sayesinde sorun çözülmüş oldu.
Facebook anlık makale yayıncıları içinde çalışmalarını tamamladı. Yayıncılar beğen, yorum yap ve paylaş butonlarını bundan böyle gönderilerinin altına ekleyebilecek. Beğeni ve paylaşım sayısı da toplu bir şekilde gösterilecek.
Daha önce web sitelerinde Facebook adına bulunan beğen butonu etkileşimde yetersiz kalınca site yönetimi buna da el attı. Beğen butonu değiştirilerek beğeni ikonuna dönüştürüldü ve tüm sosyal butonlarda güncelleştirildi. Yeniliklerin kullanıcılar tarafından beğenileceği düşünülüyor.[adsx]