Facebook Messenger’da Anlık Video Paylaşımı!

facebook messenger'da anlık video paylaşımı! Facebook Messenger’da Anlık Video Paylaşımı! image112

Facebook durmuyor. Son günlerde neredeyse iki haberden birine konu olan sosyal medya platformu yeniliklere doymuyor. Bu defa ki konumuz Facebook Messenger ve video paylaşımı. Gelin Facebook’un getireceği yeniliğe birlikte göz atalım.

Bilindiği gibi Facebook bünyesinde pek çok uygulama mevcut. Bunlar arasında en bilinenlerden biri kuşkusuz Facebook Messenger. Sohbet bölümünü bu uygulama ile kullanıcılarına sunan şirket yönetimi, farklı özellikler ile Messenger’i geliştirmek için kolları sıvadı ve çalışmalarına başladı.

Bir süre önce Instagram’ı satın alan Mark Zuckerberg, teklifte bulunduğu ancak ret cevabı aldığı Snapchat’in özelliği olan hikayeler uygulamasını Instagram’a taşımıştı. Bununla beraber aradaki rekabeti artırmak isteyen Zuckerberg’in bir sonraki adımı merak ediliyordu.

t1larg.facebook.messenger facebook messenger'da anlık video paylaşımı! Facebook Messenger’da Anlık Video Paylaşımı! t1larg

Messenger anlık mesajlaşma için kullanıcıların tercih ettiği bir uygulama. Getirileceği söylenen yenilik ile uygulamanın anlık video özelliğine kavuşması bekleniyor. Bu Facebook Messenger’da yer almayan önemli eksiklerden biriydi. Her ne kadar sahip olunan diğer uygulamalarda yenilikler sürekli olarak gelse de Facebook Messenger rekabetten biraz uzak kalmıştı. Aradaki açığı kapatmak için video desteği de tam bu noktada geldi.

Instagram cephesinde yaşanan güncellemelerin ardından Facebook Messenger’a eklenen video özelliği kullanıcıların beklediği yenilikler arasında yer alıyordu. Özellik ile beraber arkadaşlarınızla sohbet ederken istediğiniz bir nesneyi canlı olarak video paylaşımı sayesinde karşı tarafa sunma imkânına sahip oluyorsunuz. Elbette bunun için ufak bir de şart bulunuyor, o da konuşan iki tarafın Facebook Messenger’ın son güncellemesini indirmiş olması.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Facebook tarafından satın alınmak istenen Snapchat, teklife hayır cevabını vererek tek başına ilerlemeyi seçmişti. Günden güne büyüyen ünlü platforma sahip olamayan Facebook cephesi de bazı özellikleri kendi bünyesine ekleyerek aradaki farkı azaltma çabasına girişti. Hikayeler özelliği, Facebook’a getirilen sticker güncellemesi gibi detaylar yaşanan sıkı rekabeti açıkça gözler önüne serdi.