Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün!

Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün! Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün! img 56da335e8f926

Facebook yeni duyurusuyla beraber Android kullanıcılarına Messenger uygulaması sayesinde SMS gönderebilme imkanı tanıyacak.

İnternet çağının getirdikleri arasında online olarak mesajlaşma ve arama yapma özellikleri de bulunuyor. Son zamanlarda yenilenen uygulamalar kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak Facebook bu anlamda biraz farklı bir yol izliyor. Mobil sürümde Facebook üzerinden mesajlaşmak yakın zamana kadar mümkündü. Şirket bu durumu değiştirerek Messenger adlı uygulamayı hayata geçirdi. Siteden tamamen ayrı olarak geliştirilen Messenger uygulaması mesajlaşmayı farklı bir boyuta taşımış oldu. Facebook, Messenger‘ın daha fazla yaygınlaşması amacıyla mobil sürümde site üzerinden mesajlaşmayı kaldırmayı düşünüyor.
Şimdi ise Facebook Messenger üzerinden SMS gönderebilme imkanı üzerinde duruluyor.

Kullanıcı sayısı olarak diğer sosyal paylaşım sitelerine büyük fark atmayı başaran ve yaygın kullanımı ile üst sıralardaki yerini koruyan şirketin, bundan sonraki süreçte kişilere Android tabanlı cihazlar sayesinde Facebook Messenger aracılığıyla SMS yollama özelliğini uygulamaya koyacak.

Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün! Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün! Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün! W6Q0Dlr3jQc4vywoXzp88oXXXL4j3HpexhjNOf P3YmryPKwJ94QGRtDb3Sbc6KY

Facebook Messenger Üzerinden SMS Göndermek Artık Mümkün!

Facebook Mesajlaşma Bölümü Başkanı olan David Marcus, kullanıcılara SMS gönderme konusunda kolaylık sağlamak istediklerini, bunun da Facebook Messenger üzerinden yapılabilmesi için söz konusu özelliği aktif hale getirdiklerini söyledi. Marcus ayrıca Messenger uygulamasına getirilen yeniliklerin devam edeceğinin altını çizdi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, farklı haberlerle gündeme gelmeye devam ederken son olarak Facebook Messenger üzerinden SMS gönderme özelliğini yalnızca Android tabanlı cihazlardaki kullanıcılara yönelik geliştirdi. 1.59 milyar kullanıcı sayısıyla dikkat çeken Facebook, Messenger uygulamasını tamamen farklı bir platform olarak iletişim dünyasına kazandırmayı amaçlıyor.

Mobil üzerinden mesajlaşma özelliği artık çok fazla kullanılmıyor. Online olarak yazışma günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına girdi ve atılan mesaj sayısı rekorları altüst etmeye devam ediyor. Klasik SMS gönderme özelliğinin ise ne zamana kadar tercih edileceği merak ediliyor.[adsx]