Facebook Ve Facebook Messenger’ın Sistem Gereksinimleri Yenilendi!

Facebook Ve Facebook Messenger'ın Sistem Gereksinimleri Yenilendi! Facebook Ve Facebook Messenger’ın Sistem Gereksinimleri Yenilendi! facebook mobile apps ss 1920

Facebook yönetiminden kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir haber geldi. Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını kullananların artık daha fazla sanal belleğe sahip olması gerekecek.

Sosyal medya platfomları arasında sıkı bir rekabet mevcut. Hal böyle olunca şirketler uygulamalarının sorunsuz çalışması adına çeşitli yenilikler üzerinde duruyor. Bu anlamda listenin üst sırasında bulunan Facebook bir süre önce mesajlar bölümünü siteden bağımsız hale getirerek Facebook Messenger uygulamasını oluşturmuştu. Şimdi ise sistem için gereksinimler değiştirildi ve uygulamaların daha fazla alana ihtiyaç duyacağı açıklandı.

Hem Facebook hem de Facebook Messenger bundan böyle daha fazla sanal bellek alanı talep edecek. Facebook yönetiminin bu kararı almasındaki başlıca sebeplerden bir tanesi bu iki uygulamanın da Windows 10 mobile sistemi içinde optimize olarak çalışmakta sıkıntı yaşamasıydı. Durumu değerlendiren yetkililer Facebook ve Facebook Messenger için gereken sistem gereksinimlerini artırma kararı aldı.

son201622313202_5_20 Facebook Ve Facebook Messenger'ın Sistem Gereksinimleri Yenilendi! Facebook Ve Facebook Messenger’ın Sistem Gereksinimleri Yenilendi! son201622313202 5 20 1024x576

Önceki gereksinimlerden farklı olarak Windows 10 Mobile üzerinden çalışan Facebook ve Messenger uygulamaları bundan böyle hızlı çalışabilmek için en az 2 GB RAM talep edecek. Cihaz sahiplerinin sıkıntı yaşamadan uygulamaları kullanabilmeleri için cihazlarında uygun şartların bulunması gerekecek.

Sistem gereksinimleri ile ilgili alınan karar Windows Store’a getirildi. Cihazların durumu göz önüne alındığında Lumia 950 gibi üst seviye akıllı telefonlarda bir sıkıntı oluşmayacak ancak orta sınıf Windows Phone akıllı telefon sahipleri için aynı şeyi söylemek güç zira uygulamalar kullanılırken biraz sorun çıkabilir.

Facebook yönetiminin sistem gereksinimlerini artırma kararının ardındaki bir diğer sebep ise yavaş açılan ya da cevap vermeyen uygulama durumlarının düzelmesini sağlamak. Böylelikle kullanıcıların daha rahat bir şekilde Facebook ve Facebook Messenger’ı kullanmaları mümkün olacak.

Hem Facebook hem de Facebook Messenger için alınan en az 2 GB RAM’lik sistem gereksiniminin ilerleyen zamanlarda daha kullanışlı hale geleceği düşünülüyor.