Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde hatası çözümü

Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Elveda Galaxy Note 7!

Mobil 13 Ekim 2016
855 Okundu

Bir süre önce çıkan problemler sebebiyle geri iade edilen Samsung Galaxy Note 7’lerin kaderi belli oldu. Toplanan telefonlar ne yapılacak? Detaylar haberimizde.

Uzun süre beklenen Galaxy Note 7’ler kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Super AMOLED ekranı, Snapdragon 821 işlemcisi, 6 GB RAM ve 64 GB artırılabilen depolama alanı ile piyasaya sürülen telefonlar kısa süre sonra patlama ve yanma şikayetleri ile gündeme gelmişti. Kullanıcıların olumsuz yorumları karşısında toplanan yönetimin aldığı karar telefonların toplanması yönündeydi. Geri iade edilen yaklaşık binlerce Note 7’in ardından yenileri sahiplerine gönderilmeye başlanmıştı.

Cihazda oluşan problemler nedeniyle gündemden düşmeyen Samsung’un toplanan Galaxy Note 7’leri ne yapacağı konusunda soru işaretleri mevcuttu. Beklenen açıklama ise nihayet şirket cephesinden geldi.

galaxy-note-7-16-1-1440x960 elveda galaxy note 7!

Merak edilen sorunun yanıtları arasında tamir edilmesi ya da yenilenmesi bulunuyordu ama Samsung şirketi iki seçeneği de kabul etmedi ve telefonların tamamen yok edilmesine karar verdi. Samsung’un Note 7’leri hurda haline getirme planının nerede gerçekleşeceği bilinmiyor ancak güvenli bir şekilde tamamlanacağı kesin.

Galaxy Note 7’lerin geliştirilme süreci tamamlandıktan sonra dağıtım aşamasına geçilmişti. 2 milyon adet üretilen Note 7’ler sahiplerine ulaştıktan sonra geri dönüşler olumsuz olmaya başlayınca şirket kullanıcılardan telefonları iade etmesini istemişti. Toplanan telefonların yenilenmesi imkansız çünkü sahip oldukları nadir elementler ve bileşenler buna izin vermiyor. Dolayısıyla tamamen imha edilmeleri gerekiyor.

Tabii bu durum bazı çevreci gruplarında ilgisini çekmiş bulunuyor. Başta Greenpeace olmak üzere çeşitli grupların endişeleri şirketin telefonları nasıl yok edeceği ve bunu şeffaf bir şekilde paylaşıp paylaşmayacağı yönünde birleşiyor. Çevreye zarar vermeyecek şekilde Note 7’lerin imha edilmesini istiyorlar. İlerleyen dönemde Samsung cephesinden konuya dair bir açıklama gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...