18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

Elveda Galaxy Note 7!

Mobil 13 Ekim, 23:31'de eklendi 896 Görüntülenme

Bir süre önce çıkan problemler sebebiyle geri iade edilen Samsung Galaxy Note 7’lerin kaderi belli oldu. Toplanan telefonlar ne yapılacak? Detaylar haberimizde.

Uzun süre beklenen Galaxy Note 7’ler kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Super AMOLED ekranı, Snapdragon 821 işlemcisi, 6 GB RAM ve 64 GB artırılabilen depolama alanı ile piyasaya sürülen telefonlar kısa süre sonra patlama ve yanma şikayetleri ile gündeme gelmişti. Kullanıcıların olumsuz yorumları karşısında toplanan yönetimin aldığı karar telefonların toplanması yönündeydi. Geri iade edilen yaklaşık binlerce Note 7’in ardından yenileri sahiplerine gönderilmeye başlanmıştı.

Cihazda oluşan problemler nedeniyle gündemden düşmeyen Samsung’un toplanan Galaxy Note 7’leri ne yapacağı konusunda soru işaretleri mevcuttu. Beklenen açıklama ise nihayet şirket cephesinden geldi.

galaxy-note-7-16-1-1440x960

Merak edilen sorunun yanıtları arasında tamir edilmesi ya da yenilenmesi bulunuyordu ama Samsung şirketi iki seçeneği de kabul etmedi ve telefonların tamamen yok edilmesine karar verdi. Samsung’un Note 7’leri hurda haline getirme planının nerede gerçekleşeceği bilinmiyor ancak güvenli bir şekilde tamamlanacağı kesin.

Galaxy Note 7’lerin geliştirilme süreci tamamlandıktan sonra dağıtım aşamasına geçilmişti. 2 milyon adet üretilen Note 7’ler sahiplerine ulaştıktan sonra geri dönüşler olumsuz olmaya başlayınca şirket kullanıcılardan telefonları iade etmesini istemişti. Toplanan telefonların yenilenmesi imkansız çünkü sahip oldukları nadir elementler ve bileşenler buna izin vermiyor. Dolayısıyla tamamen imha edilmeleri gerekiyor.

Tabii bu durum bazı çevreci gruplarında ilgisini çekmiş bulunuyor. Başta Greenpeace olmak üzere çeşitli grupların endişeleri şirketin telefonları nasıl yok edeceği ve bunu şeffaf bir şekilde paylaşıp paylaşmayacağı yönünde birleşiyor. Çevreye zarar vermeyecek şekilde Note 7’lerin imha edilmesini istiyorlar. İlerleyen dönemde Samsung cephesinden konuya dair bir açıklama gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...